Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žraloci od Vltavy neplávajú na Slovensku len v pokojných vodách

15.01.2019 | Ivan Haluza

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

15.01.2019 | Emasculate

Na moj vkus trochu prilis vela ‘nevedeli sme’, ‘nevieme’, ‘skusili sme’, ‘tu chybu uz nespravime’. Toto je ako dat nejakym studakom na ekonomickej priemyslovke nejake virtualne zetony ze nech nasimuluju investicie a pozrieme kolko na konci dna akoze zarobili. Urcite ani oni by vsetko zfleku neprerobili. Im fakt niekto dava na spravu vlastne, realne prachy?

To nasledne ‘poradenstvo’ co poskytuju statu musi byt kvalitka.

16.01.2019 | marfin

Tzv. Private equity (rizikovy kapital) biznis je prave o tom, ze bohatí jednotlivci, resp. korporacie chce cast svojich volnych prostriedkov vlozit do firiem, co je na jednej strane velmi riskantne, na druhej strane to moze priniest zaujimavy vynos. Na spravu takychto penazi sluzia fondy, z ktorych sa vytvori investicne portfolio firiem. Spominane fondy spravuju firmy ako Wood&Co a za to dostavaju manazersku odmenu a podiel na konecnom zisku fondu.
Kedze je tu velka neistota, rata sa s tym, ze niektore inevestície sice nevyjdu a v priemere fond zarobí viac, ako je bezne, takze dolezita celková navratnost fondu.

15.01.2019 | wesely

Sak prave preto dostali do paprci miliony eur zo "statneho" fondu do spravy, aby si ich nainvestovali do "vlastnych" firiem

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.