Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Broker pool je hlavne pre skúsených sprostredkovateľov s praxou

Spoločnosti, ktoré núkajú finančné sprostredkovanie, väčšinou tradične fungujú na princípe takzvaného multi level marketingu (MLM). Existuje tu určitá hierarchia, v ktorej sa noví ľudia zaradia na samý spodok. Časť z ich provízie inkasuje ich priamy nadriadený, ďalšiu časť jeho nadriadený a, samozrejme, firma. Ak tento sprostredkovateľ nájde nového spolupracovníka, ktorý bude zaradený pod ním, bude aj on profitovať z jeho práce. Sprostredkovatelia sú tak motivovaní nielen na to, aby zháňali klientova a aby hľadali nových ľudí do firmy.

13.03.2019, 08:49 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Ako protipól tohto systému vznikli takzvané broker pooly. Sprostredkovateľom núkajú svoje služby výmenou za časť provízie. Nemusia sa teda deliť so svojimi nadriadenými, ale len s firmou, takže môžu zarobiť viac ako v MLM. Broker pooly okrem toho ponúkajú spoluprácu aj iným firmám, ktoré by rady vystupovali samostatne, ale nechcú riešiť všetku administratívu či legislatívne požiadavky.

Neprehliadnite

Broker pooly sľubujú sprostredkovateľom predovšetkým slobodu podnikania s vlastným obchodným modelom a značkou. Spoločnosť im nediktuje žiadne plány, ktoré musia plniť, a preto ich ani nekontroluje. „Každý sprostredkovateľ si môže slobodne zvoliť, kde, ako a komu bude svoje služby poskytovať, tiež si vyberie sektory, ktorým sa chce pri svojej práci venovať,“ vymenúva výhody broker poolu riaditeľ obchodu a služieb partnerom spoločnosti Finportal Peter Farkaš.

Vlastné pravidlá

Broker pooly lákajú sprostredkovateľov predovšetkým na to, že získajú

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Finančné služby

Tagy sprostredkovanie

Diskusia (0 reakcií)