Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Importujeme odpad, hoci ho máme veľa

19.03.2019 | Ján Kováč

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

19.03.2019 | HromBlesk

Odkial sme mali odpad v ladcoch, ku ktorému došlo k samovznieteniu a skoro evakuácii mesta?? Pneu granulát z Talianska tam bol..granulát je super...nikto nezistí čo je tam je primiešené. Minimálne vo vybratých dodávkach. Oplatí sa voziť pneu granulát z Talianska? ako vidíme oplatí...lebo možno obsahuje niečo iné, možno obsahuje niečo iné v konkrétnych dodávkach. . Tak isto ako sa oplatí doviesť z Kolumbie zadarmo lod anansov, ked je medzi ananásmi iný tovar. tak to funguje aj v tomto biznise. Cementárne a konkrétne osoby majú z toho kšeft. Je to poriadna téma...treba sa zahlbiť ...ale možno človek dopadne ako Kuciak.

19.03.2019 | LPB

+

19.03.2019 | Peter Luscik

dobrý článok .

19.03.2019 | Peter Luscik

Čína pred pár rokmi prekvapila svet . Prijala zákon , kde následne spustila projekt RECYCLING .Nakúpili technologické (patentové) vzory na spracovanie všetkých surovín .Do kampane vstúpila vláda / ako vlastník . Na Dizaj festivale premietajú tento dukument .Predbehli svet asi o 20 rokov .

19.03.2019 | Roman Kanala

To je spievodným znakom centralistických diktatúr. Aj veľké veci sa presadzujú ľahko, lebo stačí dať príkaz. Veľké veci môžu byť rovnako pozitívne, ako škodlivé a zlé. Potom niet nikoho, kto by škodlivé a zlé rozhodnutie vedel zvrátiť.

Príkladom je samozrejme Čína s centralizovaným komunistickým rozhodovaním. Alebo bližšie k nám Francúzsko. Tam ako sa panovník vyspí, môže rozhodnúť dobre alebo menej dobre a niet sily, ktorá by mu to vyhovorila. Až ulica. Čo by v takej Číne bolo krvavo potlačené.

19.03.2019 | Truhlik999

Preco diktatúr?

Vyhráš voľby a mozes vsetko - vid sk, vzor demokracie podla bruselu

19.03.2019 | FeroImrecze

To je pekne, tak my občania triedime aby to potom aj tak vysypali na skládku. A čím viac triedime tým viac za odpad platíme. Hlavne ze kazdy živnostník musí vážiť každý list papiera ktorý hodí do kosa a zapisovať to do evidencie pod hrozbou vysokých pokut. A štát je pritom smetisko Európy. Bol dokument kde ukázali ako Taliani zamoruju krajinu nebezpečnými odpadmi ktoré zakopavaju tajne do zeme a hádžu v sudoch do mora. Nedivím sa ak aj v tom granulate sú nejaké ďalšie svinstva.

19.03.2019 | Roman Kanala

Planéta sa dá zachrániť len vtedy, ak bude plytvanie energiou drahé a produkcia odpadu tiež. Ak je životné prostredie zadarmo, udeje sa masaker, aký sa práve aj deje.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.