Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z lesníka obchodník. Najprv vykupoval v podchode Nokie, teraz má miliónový biznis

15.03.2019, 19:00 | Marek Legéň | © 2019 News and Media Holding

Lučenecký podnikateľ Milan Kovalančík prevádzkoval tri menšie predajne mobilných telefónov. Nachádzali sa na dosah sídla jeho firmy, a tak ich vedel komfortne riadiť i kontrolovať. Keď mu Tesco ponúklo ďalší priestor na prenájom vo vzdialenejšej Galante, dlho váhal, či do toho pôjde.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Podnikanie

Bol si istý, že keď kývne, bude to znamenať veľký zlom v dovtedajšom podnikaní „v malom“. Nemal veľa skúseností z biznisu, a tak viackrát cestoval do novej nádejnej lokality, aby si ju obzrel. Keď sa odtiaľ raz vracal domov, v daždivom počasí si všimol, že prechádza cez obec Nebojsa. A konečne sa rozhodol.

Jeho podnikanie po desiatich rokoch od tejto príhody strmo narástlo. V súčasnosti má eseročka mobil online takmer päťdesiat kamenných predajní po celom Slovensku, prevádzkuje internetový obchod a je hladná po ďalšej expanzii.

Z lesníka obchodník

Na prelome milénia, keď M. Kovalančík chodil na vysokú školu, mal pred sebou úplne inú budúcnosť. Študoval aplikovanú zoológiu a poľovníctvo vo Zvolene a rodičia ho už videli v lesníckom zamestnaní. Lenže jeho to ťahalo úplne iným smerom. „Chcel som robiť niečo, čo mi dá osobnú slobodu. Tvoriť, nájsť svoj potenciál,“ hovorí M. Kovalančík.

Zlákali ho mobilné telefóny, ktoré v tom čase len prichádzali na trh. Počas posledného ročníka vysokoškolského štúdia v roku 2001 si zriadil živnosť a otvoril prvú malú prevádzku vo zvolenskom podchode, v ktorej vykupoval a predával mobily. Neboli to zďaleka také prepracované technologické hračky ako v súčasnosti, ale tlačidlové zariadenia bez internetu s čiernobielymi displejmi a anténami.

Neprehliadnite

K najrozšírenejším značkám patrili Nokia, Ericsson či Sagem. „Predávali sme len použité telefóny, nové sa dali kúpiť len u operátorov. Bol to nový segment, ktorý extrémne rástol,“ približuje M. Kovalančík. Vstupný kapitál do podnikania získal

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Podnikanie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.