Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Namiesto hypoték sa mnohí budú musieť orientovať na poistky či investície

20.03.2019 | Peter Csernák

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

20.03.2019 | Mati Hrnec

Pomalicky koniec bezbreheho zadlzovania je tu... uvidime vyvoj trhu nadalej, no neustaly rast nie je mozny, co je uplne prirodzene...

20.03.2019 | Frayer

Ako pardon, ale kazdy realitak hovori, ze na pokles cien nie je dovod, naopak kazdy ocakvava mierny narast, tak ake prepady v hypotekach?

21.03.2019 | Vauban

nemylme si pojmy s dojmami...pocet hypotek a ich objem bude klesat aj pri stupajucej cene nehnutelnosti (pocet nehnutelnosti je obmedzeny), ceny budu nadalej rast do urciteho bodu kedy sa uz nenajde kupujuci ale pocas rastu cien bude klesat pocet potenciálnych kupcov, ktorých budu blokovat obmedzenia NBS...

financny sprostredkovatel za konkretnu hypoteku pri vyssej cene bytu dostane viac penazi, ale takýchto kontraktov bude stale menej a menej (byty sa vykupuju, cena stupa, klesa pocet potenciálnych kupujúcich)...treba si uvedomit, ze sprostredkovatelov tu mame vyse 30 000 a nakoniec len male percento z nich pohlti vacsinu hypotekárneho kolaca a logicky teda ti ostatni sa budu musiet pripravit na vypadok prijmov (co budu moct nahradit napríklad cez spominane poistky, ktore ale moc nefrcia lebo socialny stat ukrajuje prilis velku cast zo mzdy zamestnancov aby sa tu mohol rozvinut plnohodnotny trh)

je to jednoducho odvetvie, ktore je prilis naviazane na urcity hospodarsky cyklus, podobne su na tom aj realitni makleri, tam tiez ti menej schopni amateri (ktori sa tu vyrojili za posledne roky) budu zazivat suchoty

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.