Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovensko nezoberie milióny na obranu od USA (krátke správy)

13.03.2019, 08:49 | Michal Lehuta | TASR | Marek Legéň

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Ministerstvo obrany pod kontrolou Slovenskej národnej strany (SNS) ukončilo rokovania o dohode o obrannej spolupráci s USA, ktoré by Slovensku priniesli 105 miliónov eur na modernizáciu letísk a muničných skladov. „Vzhľadom na to, že ponuka Spojených štátov amerických nijako nereflektovala na operačné požiadavky Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ministerstvo obrany sa nebude ďalej zúčastňovať na rokovaniach k predmetnej téme,“ napísal rezort. SNS prekážala najmä možnosť pôsobenia cudzích vojenských síl na našom území, ktorú označila za obmedzenie suverenity krajiny. Strana tiež odmieta zvýhodňovanie amerických vojakov pred inými členmi NATO. Ministerstvo zahraničných vecí, ktoré patrí Smeru-SD, rozhodnutie rezortu obrany označilo za zarážajúce, keďže ho rezort obrany nekonzultoval a nerokovala o ňom ani Bezpečnostná rada štátu. Premiér Peter Pellegrini povedal, že vláda pod jeho vedením by nikdy neurobila kroky, ktoré by znamenali súhlas s prítomnosťou zahraničných vojsk. Ultimátum SNS o tom, že ak vláda zmluvu odobrí, tak strana opustí vládnu koalíciu, tak označil za zbytočné. Na margo čerpania financií NATO povedal, že podobným spôsobom sa v minulosti využili aj na rekonštrukciu letiska Sliač. Podľa SNS má Slovensko na toto dosť svojich peňazí.

Zdroj: Trend.sk

Taxify sa mení na Bolt

Estónska technologická firma Taxify prevádzkujúca zdieľanú taxislužbu mení svoj názov 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.