Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spojenci Andreja Danka

14.03.2019, 06:29 | Lukáš Kvašňák | © 2019 News and Media Holding

Názor | Najprv ruská ambasáda na Slovensku bezprecedentne skritizuje štátneho tajomníka na ministerstve obrany za jeho článok o anexii Krymu a vyhlási, že kým je takýto úradník vo vedení rezortu obrany, slovenská verejnosť sa nemôže cítiť bezpečne. Kým ministerstvo zahraničných vecí sa voči vyjadreniu ohradí a predvolá si ruského veľvyslanca, samotný rezort obrany mlčí.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Editoriál

Lukáš Kvašňák small na obtekanie

A o pár dní definitívne odmietne viac ako sto miliónov dolárov, ktoré Slovensku ponúkla americká vláda na opravy vojenských letísk. Bez prerokovania v Bezpečnostnej rade, bez dohody v koalícii či s rezortom zahraničia. Dôvodom obáv nominantov SNS je, že by to mohlo ohroziť suverenitu Slovenska.

Čo na tom, že ešte pred rokom tí istí predstavitelia SNS na ministerstve tieto americké investície vítali s tým, že ušetrené prostriedky sa môžu využiť na ďalší rozvoj vojenskej infraštruktúry, ktorá je v katastrofálnom stave.

Neprehliadnite

Čo na tom, že za tri roky nedokázali zrekonštruovať hangáre pre nové lietadlá Spartan. Čo na tom, že obdobnú dohodu uzavreli aj ďalšie členské štáty NATO a rozhodne neprišli o svoju suverenitu.

Ak by bola SNS platená z ruských peňazí a plnila by tu funkciu agenta ruských záujmov, nesprávala by sa inak 

Podfinancovaná

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Editoriál

Tagy Andrej Danko, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.