Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pozrite si TOP 10 nových investícií

14.03.2019, 18:00 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných vo februári: Chrenek v biznise s domácimi miláčikmi a Arca skupuje personálky.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Od rakúskych pištolí k slovenskej píle

Investor: rakúsky Glock
Lokalita: Veľké Uherce
Investícia: 1 mil. €
Zámer: výstavba novej píly na listnaté drevo

Rakúsky Glock, známy ako špičkový výrobca pištolí, sa cez Slovensko pred piatimi rokmi posunul do úplne iného biznisu. Najskôr začal obchodovať s drevom a teraz sa chystá postaviť si aj vlastnú pílu. Všetko sa začalo tým, že Glock si pri Oslanoch neďaleko Prievidze kúpil dve tisícky hektárov lesa.

Od lesov sa posunul k obchodovaniu s drevom. Novozaložená slovenská dcéra Glock Forst Slowakei ho začala vykupovať nielen zo Slovenska, ale aj z Rakúska, Česka či Nemecka. Cieľovými krajinami na vývoz dreva boli hlavne Čína, India a Taiwan. Rakúšania tam vyvážali najmä bukovú, dubovú a javorovú guľatinu na kvalitnejšie piliarske spracovanie. Píly na listnaté drevo na dosky na nábytok či schody totiž na Slovensku chýbajú.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy TOP 10 investícií

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.