Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Supermarket mu stopli baby, ale srbská investícia vychádza

24.03.2019 | Marek Legéň

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

24.03.2019 | Iľkov kopovitý obláčik

Pjekné cérky.

24.03.2019 | Hi Ma

Čiže Rakúsky dodávateľ mu dal ten prvý tovar na dobré slovo? Bez zálohy? Len tak? Prosto za také prachy dodám tovar na Slovensko? Uhmm.. tak tomu sa vraví šťastie ako bič. Hneď by som rád aj ja bral takého dodávateľa z Rakúska.

25.03.2019 | hlemsta

V tých časoch bežné. Každý zahraničný dodávateľ, ktorý sa chcel od začiaku presadiť na trhu a získať náskok, to tak robil. Inú možnosť, ako vziať obchodné riziko na seba veľmi nebola. Či založil svoju sro alebo išiel cez nezávislého partnera. Alebo mohol čakať 10-15 rokov a potom si vytipovať etablovaného partnera so zázemím a históriou a naháňať konkurenciu...

25.03.2019 | Bosss

CItaj aj medzi riadkami... uz v 70tych rokoch si privyrabal na polovackach tlmocenim pre rakusakov. Vies kolko nenahraditelnych kontaktov ziskal? Na polovackach sa aj teraz dohaduju niekolko tisicove, stotisicove, ci milionove obchody.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.