Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Koalícia varí guláš z daňových a odvodových opatrení

21.03.2019 | Zuzana Kollárová

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

22.03.2019 | Jozko Ferko

Nezdaniteľný príjem v Rakúsku je 11 000 € slovom Jedenásťtisíc EUR aby tomu rozumeli v koalícii...

22.03.2019 | @@@

v rakusku je priemerna mzda 1013 eur ?

22.03.2019 | zajo-

Generátor + Pobirmovaný komunista: Z cudzieho ... netečie

22.03.2019 | citatelTrendu

Už aby boli voľby, Slovensko potrebuje vládu ktorá urobí poriadok, najmä v odvodoch ale aj v úradoch, sme neskutočne prebyrokratizovaná krajina. úradom to vyhovuje, jeden sa vyhovára na druhého.
Slovensko je tretie najhoršie v počte štátnych úradníkov:
http://iness.sk/en/...

Nemá kto pracovať? Znížme počet úradníkov . Slovensko patrí v počte úradníkov na hlavu k špičke v EÚ. Zníženie ich počtu by uvoľnilo pracovnú silu a ešte aj ušetrilo peniaze.
https://finweb.hnon...

Slovensko potrebuje aj reformu samospráv, veľa peňazí sa prežerie zbytočne, mestá sú také malé že sa nedokážu uživiť, len stagnujú. Občan netuší pod koho spadá cesta či chodník.

Bohužiaľ, nerobím si ilúziu že tak urobí SAS po vyjadrení Sulíka.
http://www.tvba.sk/...

Pritom reforma samospráv je nutná. Slovensko má nedoriešené prevody pozemkov, ciest a naši vládni politici-luxusne platení toto dlhé roky neriešia. reforma samospráv je nutná, pomôže to celej krajine. efektívnejšou samosprávou by sa dali ušetriť desiatky miliónov a tie mohli ísť na rozvoj miest.

Neuveriteľné! Až 400 ciest v Bratislave nemá svojho pána:
https://www.bratisl...

PS: V najbližších parlamentných voľbách budem voliť stranu, ktorá bude presadzovať potrebné reformy, nielen prežieranie daní občanov.

22.03.2019 | @@@

ale ved žiadna politicka strana neslubuje znižiť počet štatnych uradnikov na polovicu ....alebo ty o nejakej vieš ?

22.03.2019 | Brano L.

Ten analytik Tatrabanky má žiaľ pravdu. Podfinancovanie školstva, zdravotníctva a dopravnej infraštruktúry je veľmi veľké. Hlúpou politikou to len budeme zhoršovať.
Cesty sa úplne rozpadnú, výhybky na železniciach sa dostanú do stavu nezjazdné, školy budú len miestom na odkladanie detí a zdravotníctvo bude len o krajších budovách a toaletnom papiere namiesto funkčných procesov, ktoré umožňujú zachraňovať životy.

22.03.2019 | HlasNaHlas

a všetko, čo sa tu postaví, sa robí za cudzie peniaze (EU, pôžičky, dlhopisy). takto vedia gazdovať len komunisti. ako vo Venezuele či v rusku. tam spejem aj my pod vládou fica a jeho sociáonej strany. míňa verejné zdroje. a potom, keď stratí popularitu, prídu kapitalisti, a tí si upravia zákony tak, aby mohli obyčajného človeka celkom zodrieť, v záujem svojich ziskov. ale aspoň štát bude dobre hospodáriť, ale iba za cenu toho, že rozpredá veľkú časť svojho majetku. no a keď ľudia budú nespokojní, zase sa dostane k moci boľševik a všetko rozhajdáka. potom príde kapitalista. potom biľševik, ... medziitým prebehne zopár svetových kríz a možno aj ozbrojených konfliktov. a stále to tu bude pre bežných chudákov s bytom v petržalke celkom na p---u a zopár lotrov sa bude mať stále výborne, nikto ich nevezme na zodpovednosť, a tak umrú v pokoji vo svojich rezidenciách bohatí a šťastní

22.03.2019 | citatelTrendu

zabudol si na kpt. Danka, inak súhlas.

22.03.2019 | chr

Bohužiaľ máš pravdu . Ale celé je tovlastnosť zlodejského národa ako kolektívu . Nám stačí , aby nám v telerozhlase donekonečna omieľali osvedčené mantry o tom ako sa máme dobre , čo všetko sa postavilo za EU peniaze , aké su zlodejské vlaky moderné , rýchle , stanice zmodernizované a vrchol tohto klamstva je , že už aj do Martina sa dostanete po diaľnici ...... Zlodejský národ bude musí veľmi dlho na sebe pracovať , aby sa priblížil ku vyspelým západným kultúram aj keď aj tie majú svoje muchy . Ale zatiaľ sme nič lepšie ako ľudstvo nevymysleli......

dávam ++

22.03.2019 | TotoTuSomJa

Určite sú rezervy v odvodoch, v tom má Most Híd pravdu. Aj odpočítateľná položka by pomohla k motivácii pracovať. Samozrejme tiež každý súdny človek musí súhlasiť s auditom štátnej a verejnej správy, vrátane samospráv.

Lenže my to víme, len či je ochota to realizovať, jednoduchšie je ždímať ľud ako poctivo pracovať na koncepčných zmenách.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.