Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prečo sa nám, gymnazistom, oplatilo ísť na trh univerzít

23.03.2019, 18:58 | Rebeka Luknárová

Začiatkom marca nás naša škola poslala na trh univerzít vo Viedni. Celá trieda sa odviezla električkou k veľkej preplnenej hale. Učiteľ nám oznámil, že dobre vie, že niektorí vylezú von zadnými dverami hneď, ako si budú myslieť, že sú nenápadní. Napriek tomu nám odporučil pozrieť si možnosti našej budúcnosti.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Použi rozum

Cez zástup ľudí sme sa teda vsúkali dovnútra. Aj keď plagáty o tejto udalosti boli rozvešané po celej Viedni, nečakala som, že sa ku každému zo stánkov (okrem stánku so záhradníckou školou) budem musieť predierať.

Cesta naľavo od vchodu viedla k práci. S kamarátkami sme sa tam vydali a už pri prvom stánku sa nám prihovorilo asi dvadsaťročné dievča.

Neprehliadnite

Opýtala sa, či máme prácu na prázdniny, a ponúkla nám miesto vo fundraisingovom tíme. Prácu ponúkali aj policajti a vojaci, učitelia a vychovávateľky v škôlke a mohli ste sa prihlásiť aj k dobrovoľníckym organizáciám.

Ja som sa s víziou dlhšieho spánku rozbehla

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy Použi rozum, školstvo, stĺpček Použi rozum, vzdelávanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.