Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dlhé trápenie troch národov: Nukleárny biznis čaká prelomový rok

26.03.2019 | Ján Kováč

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

26.03.2019 | Brano L.

Len jednému nerozumiem. Ako je možné, že predraženie je 3-násobné? Ako samotná príprava výstavby bola pripravená? Či naschvál sa podhodnocuje rozpočet? O čo kráča? Všade sú už len amatéri? Či existujú vôbec nejaký profesionáli?

26.03.2019 | Truhlik999

Kde zijes?

Predrazenie je mozne vdaka nasim ludom.

26.03.2019 | Brano L.

Ja žijem tu. Len ty nečítaš články....

26.03.2019 | Roman Kanala

Predraženie sa stáva tam, kde nie sú vopred urobené podrobné plány. Tiež tam, kde sa zmenia technické podmienky a sprísnia normy. A kde na strane zhotoviteľa chýbajú kompetencie, dobabre to a potom treba veci prerábať a doťahovať. V prípade Mochoviec ide o kombináciu všetkých troch, plus ešte jedného faktora: Na Zlodejsku po zlodejsky.

26.03.2019 | Brano L.

Lenže problém je aj vo Fínsku, aj vo Francúzsku.
Asi fakt je to o tom, že kvalitný manažment je v dnešnej dobe už len "mantra". Alebo ako Colambova žena, o ktorej sa hovorí, ale ktorú nikto nikde nevidel.
Rozumiem, že svoje robí aj časové predlžovanie výstavby o X rokov, lebo ľudí treba platiťˇa náklady na udržiavanie a stráženie rastú, avšak podľa mňa ide o zámerné podhodnocovanie nákladov zo strany (a tam si dosaďte - manažérov, politikov atd,) bude pravidlom. Urobíme nástrel a povieme, že to bude stáť 3,5 mld Eur. Hoci je každému súdnemu v tej dobe už jasné, že to bude minimálne 6 mld. Aj keď koľko informovaných a múdrych ľudí by to naozaj vedeli odhadnúť? Mne to pripomína kapitolu z knihy C.Parkinsona o rozhodovaní výboru o rôznych bodoch, pričom sa rozhoduje o 3 bodoch - 1.Jadrovej elektrárni, 2.prístrešku pre bicykle pred centrálou podniku,3. občerstvení pre nejaký teambuilding.
Parkinson to odkrýva nepokryte. Pri rozprave o rozpočte JE je z celého výboru dobre informovaný len jeden člen, ostatní buď im je to jedno alebo ani nevedia, čo to vlastne JE je. Takže podľa mňa tak to presne je. A je jedno, či v banánistane alebo vo Fínsku. ....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.