Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Blumental: Keď sa vie developer s projektom vyhrať

27.03.2019, 09:14 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

Vytvoriť realitný projekt, pri ktorom budú spokojné všetky zainteresované strany, je hotová alchýmia. Vždy ide o kompromis, v ktorom hrajú dôležitú úlohu peniaze. Ušetriť chce predajca, ale aj kupujúci. Aj tento prienik výrazným spôsobom formuje podobu realitného projektu. Platí to aj o komplexe Blumental, ktorý sa stal cieľom ďalšieho dielu seriálu Rande s realitou. V tomto prípade sme boli milo prekvapení, aj keď developer mal z čoho uberať, lebo v čase uvedenia na trh patril projekt medzi najdrahšie na trhu.

 • Tlačiť
 • 0

Na úvod treba povedať, že Corwin dostal príležitosť predviesť svoj „developerský feeling“ vo vychytenej lokalite v susedstve historického centra. Aj keď išlo o exponované územie, s prípravou projektu neboli spojené veľké kontroverzie.

Jeden z najdrahších

Medzi Mýtnou a Radlinského ulicou naplánoval developer polyfunkčný komplex, ktorý ponúka mix bývania, kancelárií a obchodných prevádzok. V prvej fáze vyrástlo v piatich blokoch, ktoré mali najviac osem podlaží, 112 bytov a apartmánov.

V čase štartu predaja bol Blumental jeden z najdrahších rezidenčných projektov na Slovensku. A platilo to aj o rok a pol neskôr, keď Corwin spúšťal druhú etapu. V septembri 2016 začal developer s predajom, keď sa priemerná cena pohybovala okolo tritisíc eur za štvorcový meter.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.