Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chrbtová kosť podnikateľov

29.03.2019, 06:00 | Branislav Benčat | © 2019 News and Media Holding

Názor | Kontroverzný podnikateľ Marián Kočner. Toto spojenie sa v médiách zžilo s človekom, ktorý je obvinený z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka. Kontroverzný je podľa slovníka taký, ktorý vyvoláva polemiku či spor. To už nejaký ten piatok neplatí a nestačí.

 • Tlačiť
 • 12

Rubrika

Editoriál

Brano Bencat 200x300

M. Kočner nevyvoláva polemiku, M. Kočner vyvoláva zdesenie. A už ani nie tak svojou osobou. To, že je prinajmenšom špekulant z mafiánskych zoznamov, sa vedelo dávno. Zdesenie vyvoláva fakt, ako sa tomuto tiežpodnikateľovi používajúcemu praktiky z čias, keď štandardnou „podnikateľskou“ aktivitou bolo vypaľovanie, darilo fungovať aj v súčasnosti. S kým všetkým udržiaval kontakty, na koho všetkého zbieral kompromitujúce materiály, koho mal pod palcom, do koho vkladal nádeje pri pokusoch dostať sa z basy.

Ak budeme označovať M. Kočnera a jemu podobných za podnikateľov, aký obraz to vyvoláva o takej potrebnej skupine v trhovej ekonomike? Podnikatelia sú pilierom hospodárstva, malí a strední podnikatelia jeho chrbtovou kosťou.

Neprehliadnite

No tým, o ktorých sa hovorí najčastejšie, ktorí sú v hľadáčiku médií a konečne aj vyšetrovateľov a prokurátorov, by chrbtica na röntgene chýbala. Ohnú sa, prispôsobia, manipulujú, držia pod krkom vplyvných v štáte i súkromnom sektore a prežívajú. A keď sa to náhodou pokazí, majú pristavenú jachtičku v pre nich bezpečnej časti sveta.

Tam sa M. Kočner už zrejme nedostane a

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 12

Rubrika Editoriál

Tagy Marian Kočner, Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.