Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Chrbtová kosť podnikateľov

29.03.2019 | Branislav Benčat

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

29.03.2019 | Uspesny startupista

Moje videnie situacie: Za kazdym jednym slovenskym milionarom je v jeho podnikatelskej historii minimalne jeden (nepotrestany) tresny cin, podvod alebo korupcia (v akejkolvek forme). Tieto nekalosti žial tvoria DNA slovenskej podnikatelskej a business elity. Ale je to prirodzene, aj v USA bola prva generacia podnikatelov taka. A verim, ze nasledujuce generacie u nas už budu ine.

29.03.2019 | dalen

Vsadím sa, že žiadneho slovenského milionára osobne nepoznáš, ani si nikdy nepoznal.

29.03.2019 | chr

... ale aj ich poznám veľa a viacmenej musím potvrdiť slová strtupistu . Z 90-tych rokov sú v tom určite všetci. Už vtedy som hovoril , že musíme počkať , kým nastúpia do firiem deti týchto novozbohatlíkov aby to bolo trochu slušnejšie....... aby v tom bolo menej streľby a viac škôl.... Ale to je pri prvotnom kapitalizme volnej súťaže asi normálne. ....

29.03.2019 | pinpo

deti novozbohatlikov to zvacsa potopia, predaju ci prejedia
podnikanie, staranie sa o biznis ci rozsirovanie tak nejako musis chciet a mat v krvy

29.03.2019 | dalen

Nepoznáš nikoho, keď všetkých hádžeš do jedného vreca.

29.03.2019 | mba

To by znamenalo, ze neviditelna ruka trhu a kapitalizmus nefunguje. Lebo nikde v zakladnej teorii ekonomie nie je spominana trestna cinnost ako vyrobny faktor...

29.03.2019 | oko

mba zasa prednasa o kapitalizme...
kapitalizmus a ruka trhu na Slovensku nikdy neboli. ale “podnikatelske” struktury agentov StB a ich protezovanych syncekov, ruka v ruke so skorumpovanymi “socialnymi” politikmi, ktori budovali statne organy tak, aby tento politicko-ekonomicky mafiansky system chranil sam seba.
a za Meciara a Lexu sa na vlne chvilu zviezli aj hlupucki mafiani starej skoly - vypalnici, podrezavaci a kyselinari.
pokial snivas o statom regulovanom socializme s ludskou tvarou a prvkami kriminality, tak je to presne to. uzivaj si.

29.03.2019 | Martin Masarik

Mudrlant - napíš nám, aký trestný čin spáchali majitelia ESETu napríklad?

29.03.2019 | Uspesny startupista

kriste pane, veď sa už neposerte z toho vasho esetu... Figu o tom viete... Ale modlite sa k nemu dalej...

29.03.2019 | pinpo

podla mna ten ESET spomenul koli tomu, ze je to rovnaky extrem ako uvadzas ty

29.03.2019 | chr

Dalen , hovoril som o 90-tych rokoch . Vtedy sa aktivivali taký ako Moricovci so ŽOS Vrútky, Konarikovci s martinkým pivovarom , Dankovci sLesostavom , Poor zo ŽOS TRNAVA a ZVOLEN . Stači sa pozrieť na Hatinu a jeho Slovnaft a Slovintegru , všetky PZP podniky čo sídlili na zlodejsku napríklad MARTIMEX . Stačí sa pozrieť na rozpad impéria ZTS , Telekomunikácie, a všetky lukratívne firmy , ktoré mali praktický monopol. Spomenúť si na na90-te roky . Ak si mladý , tak máš šťasie , že nie si zaťažený týmito rokmi . A máš pravdu , že tý čo aj to vedeli robiť ostali . Všetci ostatný sú mimo zlodejska . Rezešovcami počínajúc ,cez Jožka Marhuľu a Čatlošovcami končiac .

29.03.2019 | IvanPe

Ak podnikatel platil vsetky odvody a dane poctivo a nemal insider informacie tak dnes nema ziadny milionovy majetok. Dane a odvody boli vzdy nasadene tak vysoko, ze mu ostalo iba na lespie zivobytie. A takych je vacsina. A potom je par podnikatelov, ktorym obchodny model vysiel a stali sa globalnymi. Ako ESET, ale este aj par dalsich.
Media si radi zamienaju privatizerov a mafianov s ponikatelmi, su to vsak ludia, ktori tvorili taky system pravidiel, ktory umoznoval podvadzat, vo vyzname nespravodliveho obohacovania.
Vytvoreny system zakonov a pravidiel je zlo, ktore treba zrusit a prebudovat. Ano tento stat treba zrusit a vybudovat nanovo od zakladov, od spodu, od ludi, tych co poctivo makaju.
Demokracia neznamena, ze si moze niekto slobodne zvolit, kto ho bude zivit!
Obavam sa vsak, ze to nenastane, volicov zavislych na state je prilis vela, odmietnutie Istambulskeho dohovoru je toho dokazom: navrat do stredoveku.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.