Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čaputová vyhrala, vojna sa rozbieha

03.04.2019, 18:52 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

Názor | Je dosť dôvodov tešiť sa z výsledku prezidentských volieb, aj keď sa človek necíti ako liberál či priaznivec opozičných strán. Voliči Smeru, SNS, Mariana Kotlebu či Štefana Harabina sa predsa považujú predovšetkým za zapálených národovcov a pre ich horiace srdcia by nemalo byť väčšej pýchy, ako keď o novej prezidentke Slovenska okamžite hovorí aj jeden z najvplyvnejších ľudí sveta Mark Zuckerberg a titulné strany s neskrývaným uznaním jej venujú mienkotvorné médiá na všetkých kontinentoch, ktoré si inak dianie na Slovensku všímajú len výnimočne v malých stĺpčekoch zahraničných sekcií.

 • Tlačiť
 • 34

Rubrika

Editoriál

komentar mihockova eva 2018

Dôvod na dobrý pocit, ak už nie rovno na oslavu, majú aj všetci ľudia, ktorí volajú po spravodlivosti, slušnosti a stabilite.

To všetko je integrálnou súčasťou ponuky Zuzany Čaputovej, ktorá sa počas kampane neuchýlila k žiadnym útokom na oponentov a aj po voľbách hovorí o nakreslení hrubej čiary a začiatku budovania konštruktívnych vzťahov s tými, ktorí na ňu dlhé mesiace vyťahovali špinu. Deklaruje jednoznačne umiernené postoje voči svojim mocenským oponentom. Je trpezlivá a konzistentná, pričom sľubuje evolúciu, nie revolúciu.

Neprehliadnite

Jej úspech však neprinesie žiadne celospoločenské zmierenie. Práve naopak. Prezidentské voľby jasne ukázali, že najvychytenejší priestor na lovenie hlasov v predvolebnom roku ponúkajú antisystémové a mladé mestské vody.

V prvom rybníku sa veľmi slušne

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 34

Rubrika Editoriál

Tagy Názory, prezidentské voľby 2019, Zuzana Čaputová

Súvisiace články

Čo čaká Čaputovú. Hovorí o zmieri, pred ňou sa však črtá boj

Čo čaká Čaputovú. Hovorí o zmieri, pred ňou sa však črtá boj

Slovensko si do prezidentskej funkcie zvolilo historicky prvú ženu. Zuzana Čaputová chce byť nositeľkou zmeny, po ktorej spoločnosť od vraždy Jána Kuciaka túži. Namiesto zmierenia sa však na politickej scéne črtá ďalší boj

Kuciaka a novozvolenú Čaputovú si všimol aj šéf Facebooku

Zuzana Čaputová: Štefunko a Beblavý mohli voliť slová šťastnejšie

Ani Šefčovič neuniesol záťaž Smeru

Ako si žije slovenský taxikár

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.