Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maturita by mala testovať reálne vedomosti, nie snažiť sa študentov nachytať

06.04.2019 | Barbora Dobó

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

06.04.2019 | stryko drzgros

to co dnesny rozmaznaní mladí maturanti povazuju za "chytaky", to je pre normalne zmyslajucich ludi pouzitie logickeho myslenia a citania s porozumenim ...
ale samozrejme, ked sa maturant 4 roky biflí a na maturite zisti ze nabiflene nevie prekopirovat z hlavy na papier, tak je zly kazdy naokolo, len nie on ...

06.04.2019 | risototh

Sorry, ale za tento clanok som zaplatil? Lebo som sa po jeho precitani nedozvedel ani jediny priklad toho "chytaku"... Komplet vata - kompilat par nazorov z FB. Zbytocne to bolo aj citat. Takze tento mesiac odislo posledne predplatne sem, od buduceho definitivne prechadzam k Denniku N. Kvalitny clanok raz za tyzden je proste malo.

06.04.2019 | Pip-boy

V preklade "konečne som si priznal, že som ľavicový liberál".

07.04.2019 | Ucto

Hlavne to nepísal profesionálny redaktor ale bol to názor študenta strednej školy. V tlačenej forme je časť ktorá sa venuje študentom resp. ju píšu študenti a nie žurnalisti. Cize až tak zle by som to nehodnotil.

07.04.2019 | Balt

Ak aj to nepísal redaktor mal to prejsť editor a upozorniť na nulovú faktografickú úroveň textu.

08.04.2019 | Morris

Nka odoberám. Jadro redakcie sú neskutoční ľavičiari, žiaľ úplní hlupáci, ako väčšina ľavičiarov. Morvay, Kostolný, zakomplexovaná Shemes...

Ale sú tam aj dobré články, najmä rozhovory.

07.04.2019 | salamoon

tie deticky, co maju na fnukanie v zivote najmensi dovod, zase fnukaju

07.04.2019 | Zakerný

Podľa študentky by úlohy mali byť čo najviac zamerané na reálne vedomosti žiakov, ktoré získali na hodinách slovenského jazyka. Nie na chytáky, ako napríklad určiť počet postáv v diele, ktoré ani nepatrilo do povinného čítania. Pozrel som sa na ten test a spomínaná otázka znela "Koľko postáv vystupuje v ukážke 2?" V ukážke, ktorú mala pred sebou o 5 riadkov vyššie, a ktorá mala 18 riadkov. Ak niekto nevie určiť (spočítať) počet postáv spomínaných na 18 riadkoch jednoduchého textu, nemal by skončiť ani základnú školu, nie to zmaturovať.

07.04.2019 | salamoon

pritom to su ulohy, kt. sa pouzivaju aj pri vyucbe cudzich jazykov.. aby sa zistilo, ci vobec dokazes porozumiet jednoduchemu textu..

07.04.2019 | bozsky

10 rokov dozadu som vyucoval na Univerzite. Uz vtedy tam brali v podstate kazdeho. Studenti nemali zaujem, vacsina ocakavala, ze dostanu ustupky a ze ked im na zaciatku roka zadam jasne ulohy na splnenie, ze po termine mozu prist vyjednavat.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.