Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Operatívny lízing môže byť populárnejší

Využívať auto a pritom ho nevlastniť je síce pre mnohých ľudí nepredstaviteľné, no je to trend, ktorým sa postupne môžu uberať firmy aj spotrebitelia.

05.04.2019, 06:53 | Martina Kláseková | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Pružnejší

Po vlaňajšom vyjednávaní s centrálnou bankou aj ministerstvom financií sa lízingovkám podarilo presadiť zmenu v zákone o spotrebiteľských úveroch. Ako hovorí šéf najväčšej lízingovej firmy ČSOB Leasingu Richard Daubner, od tohto roka už môžu poskytovať klientom produkty s alternatívnym spôsobom ich ukončenia a jednotliví hráči teraz túto možnosť postupne zapracúvajú do svojich ponúk.

Neprehliadnite

Pri zmluvách s rozdielnym koncom môžu klienti už počas bežného splácania platiť nižšie splátky podobne ako pri operatívnom lízingu. Pretože sú znížené o zostatkovú hodnotu vozidla predpokladanú pri ukončení zmluvy. Na konci sa budú môcť rozhodnúť, či si chcú motorové vozidlo nechať, alebo nie. Ak ho budú chcieť, zaplatia zostatkovú cenu v podobe poslednej splátky (naraz alebo v splátkach). Môžu sa tiež rozhodnúť, že auto vrátia ako pri operatívnom lízingu a vyberú si nové.

Podľa R. Daubnera tento produkt nielenže dá klientom viac voľnosti, slobody a práv na výber. „Môžu platiť nižšie splátky, menej sa zaťaží peňaženka spotrebiteľa a znižuje sa jeho úverová zadlženosť,“ hovorí.

V konečnom dôsledku je tak

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND + Fleet

Súvisiace články

Pravidlá pre auto v podnikaní

Pravidlá pre auto v podnikaní

Ak by sa po odrátaní odpisu za auto podnikateľ dostal do straty, musí si krátiť odpis, ako keby si kúpil auto do 48-tisíc eur

Autá sa menia na počítače. Reagujú na to aj hackeri

Rekordy ako na bežiacom páse, ktoré sa možno nezopakujú

Ako si žije slovenský taxikár

Čaputová vyhrala, vojna sa rozbieha

Diskusia (0 reakcií)