Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Trošková komunikovala s Vadalom aj na úrade vlády

03.04.2019, 08:52 | lehu | leg | TASR

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Aktuality

Údajná bývalá partnerka obvineného talianskeho podnikateľa Antonina Vadalu a asistentka expremiéra Roberta Fica Mária Trošková mala s Talianom podozrivým z drogového biznisu čulo komunikovať aj počas svojho pôsobenia na úrade vlády. Informáciu priniesol denník Sme. Trošková tiež pracovala ako asistentka poslanca Smeru-SD Viliama Jasaňa. Počas týchto zamestnaní si mala podľa talianskych vyšetrovateľov s Vadalom volať až 452 ráz. A. Vadala v Taliansku priznal, že komunikoval s vysokopostavenými ľuďmi na Slovensku. Miestna novinárka Maria Grazia Mazzola však nespresnila, či išlo aj o R. Fica, s ktorým mal Vadala telefonovať podľa skôr medializovaných informácií už v roku 2012. Expremiér telefonát dlhodobo popiera, dokladuje to potvrdením slovenskej prokuratúry, že vo vyšetrovacom spise k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky žiadny takýto odposluch nie je. A. Vadala, ktorý na Slovensku dlhodobo podnikal, však figuruje aj v iných spisoch. Okrem odpočúvania bol na A. Vadalu z talianskej strany nasadený aj agent v utajení. Tomu sa mal obvinený chváliť, že do kúpy miest v slovenskej štátnej správe investoval milión eur. Mal si týmto spôsobom poistiť, aby colníci, policajti a agenti tajných služieb pracovali pre neho. Hovoril tiež, že si kúpil šéfa SIS, ktorým bol R. Ficom nominovaný Ján Valko. Ten to tiež odmieta. O konkrétnych ľuďoch má mať Vadala údaje na výplatnej listine. Premiér Peter Pellegrini sa k novým informáciám zatiaľ odmietol vyjadriť. „Ak by sa tieto veci potvrdili, bolo by to veľmi zlé,“ povedal.

Zdroj: Trend.sk

Do GA Drillingu investuje MOL

Slovenská technologická firma GA Drilling získala 4,2 milióna eur od investičnej spoločnosti Lead Ventures: z fondov ropnej a plynárenskej skupiny MOL a maďarskej Eximbanky. Prínosom pre GA Drilling je tiež prístup k ťažobným vrtom, na ktorých bude môcť otestovať vlastnú technológiu na ich uzatváranie. Firma ju vyvíja od roku 2008 a chce sa s ňou presadiť aj na trhu nových geotermálnych vrtov. V prvotných fázach do projektu okrem zakladateľov okolo šéfa GA Drillingu Igora Kočiša investovala spoločnosť Neulogy Ventures. Finančnú pomoc firma získala aj od vlády.

Kiska zakladá stranu

Prezident Andrej Kiska má v najbližších dňoch ohlásiť vznik novej politickej strany, informoval Denník N. Informácie o názve či členoch poskytne až po skončení mandátu, viaceré potenciálne tváre sú však známe už teraz. Medzi oslovených politikov patrí bývalá premiérka Iveta Radičová, bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, poslanec Gábor Grendel, europoslankyňa Jana Žitňanská či starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký. „Už presne viem, čo urobím, ako to urobím a s kým. [...] Mám z toho veľmi dobrý pocit, takže mi ešte, prosím, dajte čas, aby som vykonával svoju funkciu tak, ako som do tohto úradu vstupoval – nezávislý, nepolitický kandidát. Takto to chcem dokončiť,“ povedal Kiska počas víkendovej volebnej noci v štábe Zuzany Čaputovej.

Zdroj: Gettyimages.com

Najviac Ukrajincov chce za prezidenta komika

Prvé kolo prezidentských volieb na Ukrajine vyhral komik Volodymyr Zelenskyj so ziskom viac než 30 percent hlasov. Súčasný prezident Petro Porošenko sa dostal do druhého kola pomerne tesne s necelými 16 percentami pred bývalou premiérkou Julijou Tymošenkovou. V. Zelenského podporovali bývalí reformní ministri financií a hospodárstva Oleksandr Danyljuk a Aivaras Abromavičius, ale pracovali pre neho aj ľudia oligarchu Ihora Kolomojského, jedného z najbohatších Ukrajincov. Veľký priestor dostal v Kolomojského televíznej stanici 1+1, kde hrá v komediálnom seriáli práve ukrajinského prezidenta.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Aktuality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.