Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo robí riaditeľka neexistujúcej nemocnice

Vlani v januári ministerstvo zdravotníctva vymenovalo bývalú predsedníčku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Zitu Táborskú za generálnu riaditeľku Nemocnice Rázsochy v Bratislave. Ide o zdravotnícke zariadenie, ktoré má nahradiť nemocnicu na Kramároch a čiastočne aj v Podunajských Biskupiciach a Starom Meste.

12.04.2019, 04:30 | Mária Hunková | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 1

Výstavba na Rázsochách sa roky posúva a už neplatí ani plánovaný dátum otvorenia rok 2022. Na čo teda v súčasnosti potrebuje táto nemocnica riaditeľa a čo za rok a štvrť urobila v projekte Rázsochy Z. Táborská? Týždenník TREND sa chcel spýtať priamo šéfky neexistujúceho zdravotníckeho zariadenia, no rezort oficiálny rozhovor nepovolil. Na otázky odpovedali e-mailom.

Neprehliadnite

Výberové konanie na šéfa Nemocnice Rázsochy prvýkrát prebehlo v septembri 2017. V tom čase ministerstvo plánovalo nanovo obsadiť aj pozície ekonomického a medicínskeho riaditeľa. O žiadnu z funkcií však nebol záujem, a tak muselo vyhlásiť súťaž znova. Koncom novembra prebehol už len výber generálneho riaditeľa.

Okrem Z. Táborskej sa prihlásili ďalší traja uchádzači. Ministerstvo ich mená nechce prezradiť. Z dostupných informácií je známe iba to, že jeden sa nakoniec na výberovom konaní nezúčastnil a dvaja nesplnili minimálny počet bodov.

Plusy a mínusy šéfky

Bývalá šéfka ÚVO sa vraj prihlásila do konkurzu, lebo vníma Nemocnicu Rázsochy ako „čierne miesto na mape Bratislavy a ako spoločenský dlh voči pacientom a aj zdravotníckym pracovníkom“. Keď sa dozvedela, že sa ju štát rozhodol dostavať, po vypísaní výberového konania neváhala a prihlásila sa.

Podľa oznámenia sa na ňom mohli zúčastniť absolventi druhého stupňa vysokej školy ekonomického a právnického smeru či tí v odbore zhodnom alebo príbuznom zdravotníctvu. Vyžadovala sa tiež prax v zdravotníctve, poisťovníctve, práve, ekonómii alebo iných podobných odboroch.

Z. Táborská vyštudovala

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Rubrika Téma

Tagy Rázsochy