Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nekonečný príbeh Rázsoch. Štát opäť mení plány

12.04.2019 | Mária Hunková

Diskusia (9 reakcií) Pravidlá diskusie

12.04.2019 | citatelTrendu

Náš štát je ukážka "efektivity", už to vidím: Teraz vyše roka sa ešte len dohadujú kto vyhral súťaž na búranie, keď konečne budú Rázsochy zbúrané, tak sa ministerka zdarvotncítav prebudí a začne zháňať cez obstrávanie architekta, to potvrdá spolu s projektom ďalších 5 rokov, potom súťaž na dodávateľa, cca 10-15 rokov "zabitých".

Platím si poctivo odvody, aj dane, živnostničím, nič od tohto štátu nechcem, chápem ich význam-chceme kvalitné služby-školstvo, zdravotníctvo, podporu roľníkom a pod. ALE chcem vidieť kde tie dane a odvody idú-chcem sa spoľahnúť že keď ochorieme budeme vyšetrení v špičkovej nemocnici kvalitnými lekármi a ochotným zaplateným personálom (ak sa teda tvárime že sme vyspelá a úspešná krajina v EÚ).

Je mi to jedno ako, ale najlepšie cez PPP projekt by mal štát poveriť súkromníka nech si nemocnicu naprojektuje (najlepšie komplet-nemocnice aj detskú s poliklinikou, ten kampus a parkovací dom). Bude to 100x efektívnejšie, súkromník sa dá pozor na náklady, efektivitu a nech si to prevádzkuje aj 20 rokov, aby to nezaťažovalo rozpočet. Ale konečne už niečo s tou nemocnicou robte, Bratislavčania živia celé Slovensko a nemajú ani riadnu nemocnicu, rovnako deti, veď je to hanba!

12.04.2019 | bozsky

V zdravotnictve uz mame sukromnikov a vzdy sa spravaju "efektivne" - na vykon lacnu a na platby drahu primarne diagnostiku si nechavaju a vsetko, co im ekonomicky narusa ich sen, okamzite rusia. Vid porodnica na vychode. Co myslis, preco Penta nema zaujem o operacne pracoviska? Preco len labaky, diagnostika, zachranky a lekarne?

12.04.2019 | citatelTrendu

bozsky-súhlasím, máš pravdu v tom že pravica privatizovala zdravotníctvo (a nielen to) systímom-ziskové sprivatizovať, stratové nechať na krku štátu. Následky znášame všetci.

Ale ja píšem o PPP projekte, kde by súkromník znášal ako ziské tak stratové oddelania, od projektovania nemocnice, cez jej prevádzku na určité obdobie. Štát efektívny nie je, to snáď potvrdíš aj ty. Takýto systém cez PPP je určite výhodnejší pre štát aj občana, na kvalitné zdravotníctvo majú právo aj Bratislavčania, nielen okresky čo sa rekšnštruujú z EÚ fondov.

12.04.2019 | chr

Čitateľ ty tomu naozaj veríš? A cez PPPprojekty? Tie napokon aj tak bude musieť zaplatiť štát. Je to len časovaná bomba pre štátny rozpočet. Musím súhlasiť so Sparkym 159 . Aby to na zlodejsku fungovalo musí sa zmeniť myslenie ľudí. Ruský olidarchický systém musíme nahradiť normálnym západným systémom. Aj keď v prípade zlodejska to bude problém a vždy budeme vyvíjať už vymyslené. A aby sa zmenilo myslenie ľudí , musia sa zmeniť ľudia. Môj odhad je , že potrebujeme ešte minimálne 2-3 generácie , aby sme sa aspoň nasmenrovali západným smerom. A hlavne musíme za to bojovať . My normálny ľudia . Inak zostaneme v tomto bahne naveky.

12.04.2019 | bozsky

"Stat efektivny nie je" ... tato fraza je ako vystrihnuta z prirucky kapitalistu. Stat dokaze byt rovnako efektivny, ako sukromnik, musi len nastavit pravidla napr. na hmotnu zodpovednost a zaroven dat tymto ludom dostatocne zarobit. Lebo o nicom inom to nie je, len ci za vykony dostanes dostatocne zaplatene, alebo je jedno, ci si efektivny, alebo nie, stale mas rovnaky plat.

12.04.2019 | Sparky159

Velmi pekne napísané a aj pomenované. Osobne situáciu na SK sledujem zo zahraničia a ked vidím ako sa žije na SK, tie cesty, nemocnice, školy atď... je mi z toho naozaj zle. Nechápem a snažím sa prist na to kde nastala chyba.

Slovensko mi dost pripomina Ukrajinu, a ta fotka k tomuto článku, je jak z Donetsku. A to je smutne, lebo niekedy mám pocit ze sa tvárime ako majstri sveta.

13.04.2019 | LPB

"Bratislavčania živia celé Slovensko" Svätá prostota!
Ktovie, koľko by trvalo starému režimu dostavanie, ak by nebolo eštébackeho puču.

12.04.2019 | gejza77

v prvom rade je nutné tú práčku špinavých peňazí znárodniť a jej vedenie a poskokov obesiť .... potom konečne nastane vhodná situácia na reformu zdravotníctva, pričom pri dodržiavaní tohto trendu bude vždy dostatok prostriedkov

13.04.2019 | asdfasdf

Cele je to len o matahovani casu, aby penta mohla pretiahnut vsetkych dobrych doktorov z Ba do svojho, noveho spitalu ....a kto nebude mat na platenie, nech skape....hlavne, ze su zdravotne odvody povinne.....

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.