Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Podnikateľské prostredie krivia nesystémové zásahy

14.04.2019 | Zuzana Kollárová

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

14.04.2019 | @@@

ale viete prekrucať :D .....splatena reklama od zamestnavatelov ??? :D

14.04.2019 | Ivan Petráš

Ten anaállytik, čo túto analýzu spískal, okrem toho že je darmožráč, je ešte aj ekonomický anafabet. Zo zisku sa neplatia žiadne odvody, len daň z príjmu PO, ktorej sadzba je currently 21%. Naopak odvody, takisto ako poplatky sú daňovým nákladom a znižujú základ dane.
Ďaľší háčik je v tom, že viac ako polovica všetkých firiem v SR nevykazuje dlhodobo žiaden zisk, čo je spôsobené kreatívnym ( v preklade zlodejským) účtovníctvom. Pokiaľ je však tá analýza staršieho dáta, môže mať reálny základ, pretože za zdaňovacie obdobie do roku 2017 sa platila tzv. daňová licencia 960€ pre firmy ktoré boli platiteľmi DPH. Vtedy mohla daň zo zisku predstavovať aj 1000%, keď zlodejský podnikavec priznal po dlhých rokoch straty zisk 96€.
A k tomu zvyšovaniu minimálnej mzdy. Keď sa tu tým našim poctivým podnikateľom nepáči, môžu ísť podnikať do Rakúska. Za každého jedného stojí vonku na ulici ďaľších 50 nádejných podnikateľov, ktorí ich radi nahradia a nemôžu podnikať len preto, lebo nedokážu konkurovať podnikavcovi, ktorý platí minimálnu mzdu a oficiálne nevytvára žiaden zisk. Nič nepomôže viac podnikateľskému prostrediu, ako keď sa takýchto podvodníckych firiem zbavíme.

15.04.2019 | bozsky

Ak si chces vyplatit dividendu, musis zaplatit 7% financnej sprave.

15.04.2019 | alf1

ale platia, platia. taky zivnostnik zaplati odvody z celeho uctu, aj ak z nich ani cent neminie na seba, ale napriklad akumuluje peniaze na nakup zariadenia.
navyse, socialne a zdravotne odvody neplati sebe, ale napriklad svojmu sustruhu. priklad: za rok vyfakturuje 10 tisic, za celych 10 tisic kupi sustruh. kolko mu zostane pre seba? a kolko na nakup 100-tisicoveho bmw a tri dovolenky, ako statnemu povalacovi, ktory si luxusne vozi rit za jeho dane? takemu preco nestaci octavia ci fabia?
odpoved: zostane mu NULA. ale kedze sustruh neznakladuje, ale odpisuje 5 rokov, vykaze ZISK 8 tisic (10 trzba - 2 odpis). z ktoreho zaplati nielen dane, ale aj odvody, komu? sustruhu predsa, ten je zdravotne aj socialne poisteny. :-)))
k tym blabolom o dppo len tolko, ze to nie je jedina dan. okrem dph a dalsich dani, plati aj dalsie poplatky - pocnuc smetami za zamestnancov, az po televizne vypalne za kazdeho zamestnanca. plus ich odvody do sp a zp a dane, ktore im strhne z vyplat. a navye - plati zamestnancov, ktorych by inak musel zivit stat.
bavime sa o tom rakusku, v ktorom je nezdanitelnych prvych 11 tisic eur? ak teda pofrovnavame, tak potom vsetko, nielen jeden parameter a bufetove legendy. a rozdrbane cesty ci padajuce mosty u nas z toho vynechame. vsetko trikrat preplatene na daniach a o stovky percent zdrazenych statnych poplatkoch. ktore sa veksluju v stovkach tisic cez sukromne ucty politicky krytych smradov a bonaparte byty, ze? okrem podobnych smradov, napojenych na statne zdroje, si to dnes nikto iny nedovoli - nema politicke krytie. ako ani rozkradanie dph. za ktorym je VZDY vysoky statny uradnik. ci kto iny ma pristupove prava k uctu statnej pokladnice - nocny vartas na danovom urade? z ktorej presuva na sukromne ucty "nasich ludi" statisice vratiek - zlodejin? navyse expresne a bez kontroly. ci to kontroluje?
a ako je potom mozne, ze su "neopravnene" - citaj rozkradnute? ked tu kazdy vie, ako prehrabu kontroly doklady pri radovo sto ci tisic eurovych OPRAVNENYCH vratkach ostatnym a potom trva cele mesiace, kym ich vratia.
cesticek!

15.04.2019 | @@@

a kto brani živnostnikovi prejsť na s.r.o. a potom plati to čo piše vyššie .....po dalšie v rakusku je nezdanitelnych 11tisic eur ano v rakusku je priemerna mzda tisic eur ako na slovensku ...nie nie je aha to sme zabudli napisať že tych 11tisic nezdanitelnych to v rakusku nie je ani minimalka ....nevadi to len slovak by rad neplatil žiadne dane a potom sa pytal prečo su nie su take cesty zdravotnictvo školy ako v rakusku ved aj on plati dane tak porovnaj dane kolko zaplati jeden rakušak a kolko jeden slovak až potom zistiš že za 10 tisic eur nekupiš auto ktore stoji 30tisic eur :P

15.04.2019 | HromBlesk

Ale veď to je princíp odpisovania. Základná vec. Ta je rovnaká pre sro či živnostníka. POtrvdzuejte len hlbokú nevedomosť s akou vstupujú ľudia do podnikania. Tu vidím základný problém . Nevzdelanosť. Nepripravenosť. Aj toto by malo byť súčasťou vzdelávania na školách spolu s finančnou gramotnosťou. Je úžasné často pozorovať zmenu človeka na podnikateľa či živnostníka. Ako zamestnanec využíva OCR PN návštevu lekára a ako živnostník sa si platí zdravotné z min mzdy. Ako zamestnanca ho zaujíma 1+2 pilier ako živnostník platí minimum. Nadáva na rozbité cesty a nezaplatí na dani ani halier. Tvrdí že začne platiť až vtedy keď štát bude fungovať a ked sa nebude kradnúť a volí vo voľbách zlodeja a nácka aby mohol povedať aha aj oni kradnú tak môžem aj ja. Na dôchodku hádže utrápený ksicht a reve do telky ako celý život platil a teraz má dôchodok 300 EUR a pritom nepovie že platil menej ako cigán na stavbe. Šikovný podnikateľ nemá problém. Nariekajú tí horší, lenivší, hlúpejší.

15.04.2019 | IvanPe

Troll s ukradnutym nickom.

15.04.2019 | IvanPe

Kazimir dosiahol vyrovnany rozpocet pomocou rapidneho zvysovania nepriamych dani a pokut, kedze je stat v spore s podnikatelom v nadradenom postaveni (po novom aj sro a aj jej konatel ruci celym svojim mjatkom za chyby firmy), tak casto krat na hrane likvidacie. Podnikatelia tento pravny klondajk https://www.aktuali...
este nevnimaju a verejnost je masirovana statnym marketingom, ale ked to vsetkym dojde, uvidime aka bude reakcia tych co sa eozhoduju sami.

15.04.2019 | chr

Nedá sa nič iné konštatovať len súhlasiť s IvanomPe. Predpokladám ,že vyrovnaný ropzpočet nebude pri hranolvláde nikdy dosiahnutý a keď tak len znova umelo štatisticky alebo ďalším ožobračovaním ľudí na zlodejsku . Zavádzaním , ďalších odvodov a nepriamych daní , daňových a odvodových koloniek na výplatných páskach , nezvýšením nezdanitelnej čiastky a pod. Keď sa pozerám na Generátor náhodných slov Inak to nevidím tak mi stačí aby som povedal , že nikto tu nevie garantovať , čo ešte olidarchom povolia.

15.04.2019 | HromBlesk

Lož. Toto nie je pravda iba kidanie neschopákov. DPH 6 miliard, fyzické osoby 3,07miliardy právnické osoby 2,6 milairdy. LUDIA ZAPLATIA cez DPH, spotrebnú daň a dan z príjmu násobne VIAC daní ako páni podnikatelia. Tento štát ťahajú občania, viem že musia zarobiť, ale netrepme tu že rozpočet naplnili podnikatelia.

Môj návrh : bezhotovostný styk každej právnickej osoby. Fyzická osoba iba len do 100 EUR. Potom zistíme skutočný stav nariekajúcich podnikateľov a potom zaviesť spravodlivý daňový systém.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.