Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príspevok na rekreáciu sa stáva obľúbeným benefitom

13.04.2019, 19:00 | Zuzana Kollárová | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosti s viac ako 49 zamestnancami už svojim pracovníkom prispievajú na rekreáciu, keď predložia faktúru z pobytu na Slovensku, alebo pre nich vybavujú rekreačné karty.

 • Tlačiť
 • 3

Príspevok je vo výške 55 percent z oprávnených nákladov do 500 eur, maximálne však do 275 eur ročne a je oslobodený od dane. Nárok na rekreačný príspevok majú všetci, ktorí odpracovali v danej spoločnosti najmenej 24 mesiacov, pričom pobyt musí trvať minimálne dve prenocovania. Preplatiť možno aj pobytové alebo denné prázdninové tábory.

Viacero možností

Nárok na príspevok na rekreáciu majú aj zamestnanci na materskej či rodičovskej dovolenke. Tí, ktorí sú dlhodobo uvoľnení na výkon verejnej funkcie (napríklad starosta či primátor), nárok na príspevok na rekreáciu nemajú. To isté platí pre dohodárov. Ak zamestnanec pracuje u dvoch zamestnávateľov súčasne, môže si príspevok uplatniť len u jedného z nich. Kto má dohodnutý pracovný pomer na kratší pracovný čas, môže dostať na rekreáciu menej, najvyššia suma príspevku 275 eur sa zníži v pomere zodpovedajúcom kratšiemu pracovnému času.

Neprehliadnite

Existuje aj možnosť, ktorú využívajú najmä väčšie firmy, že namiesto 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 3

Rubrika TREND + Malé a stredné podniky

Tagy rekreačné poukážky

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.