Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Smartfón, ktorý zabíja 
kompaktné fotoaparáty


Môžeme sa ako používatelia radovať. Konkurenčný boj je čoraz ostrejší a každý rok je tu lepší model od Huawei aj od Samsungu. To sú dvaja králi na trhu smartfónov a o tom je aj jarný boj o toho najlepšieho. Obidve značky mali doteraz zaužívaný harmonogram. Na jar to bol Galaxy S a Huawei P a v jeseni zasa Galaxy Note a Huawei Mate. Jarné kúsky boli skôr lifestylové a menšie, modely z konca roka zasa veľké lopaty pre profesionálov. Lenže sa to už zlialo. Samsung si nechal aspoň jeden zjavný rozdiel – digitálne pero. Reálnych rozdielov medzi Huawei Mate 20 Pro a čerstvým P30 Pro je však ako šafranu. Tým naozajstným je prakticky len unikátny päťnásobný optický zoom na novinke. Práve fotoaparát má byť esom v rukáve čínskej značky. Môžem potvrdiť, že neblafovali a na stôl vyložili full house.

14.04.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 9

Fotoaparát 
pre všetkých


Trochu netradične začnem od konca, aby som nechodil okolo horúcej kaše. Huawei P30 Pro je jeden z najlepších fotomobilov v histórii. Ak nie najlepší. Na to dáva prízvuk výrobca v jeho propagovaní a je to jeden z dôvodov, prečo by sa pre jeho kúpu mali záujemcovia rozhodovať.

Neprehliadnite

Či už dôverujete alebo nie portálu DxO Mark, Huawei už druhý rok vedie tabuľku prestížneho portálu, ktorý hodnotí kvalitu fotoaparátov aj v mobiloch. Rovnaké to je aj pri tejto novinke, ktorá dosiahla zatiaľ najvyššie skóre. Osobné skúsenosti sú ale lepším meradlom. Ak ste mali možnosť vyskúšať Huawei Mate 20 Pro, tak môžete mať veľmi dobrú predstavu, ako fotí aj P30 Pro. Samozrejme, s pár zlepšeniami.

Zdroj: Marián Biel

Fotoaparát sa spustí dvojklikom na tlačidlo zníženia hlasitosti pri uspatom či zablokovanom mobile (ak práve nepočúvate hudbu, vtedy ozaj len zníži hlasitosť). Štart je bleskový. Ovládacie prostredie fotoaparátu sa veľmi nezmenilo, pribudol len vypínač Master AI pomocníka rovno na ploche.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 9

Rubrika Enjoy

Tagy Galaxy S10+, Huawei, Huawei P30 Pro, Samsung, testovanie