Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tri desaťročia hanby štátu

12.04.2019, 05:00 | Mária Hunková | © 2019 News and Media Holding

Máločo tak jasne a hmatateľne demonštruje neschopnosť štátu a svojvôľu politikov ako výstavba nemocnice na Rázsochách. Projekt, ktorý sa tiahne históriou Bratislavy už viac ako 30 rokov a zhltol desiatky miliónov eur, dodnes nemá istý dátum dokončenia. Zámer postaviť nové moderné zdravotnícke zariadenie nemožno kritizovať. Hlavné mesto, kde liečia chorých z celého Slovenska, ho potrebuje. To bolo jasné už v 80. rokoch. Prešľapy štátu však urobili z nadčasového projektu neúspešný príbeh hanby všetkých doterajších vládnych kabinetov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Editoriál

Tagy

Rázsochy

komentar hunkova 2017

Prvou chybou bol nedostatok financií hneď v úvode, ktorý neumožnil dokončiť stavbu na Rázsochách skôr, ako sa pre nasledujúce vlády stala príťažou. Alebo skôr príležitosťou. Na začiatku si na nej politici mohli urobiť kampaň.

Keď už bolo sľubov veľa a ľudia im prestali veriť, začali sa kŕmiť súkromné firmy. Najskôr, aby vypracovali štúdiu uskutočniteľnosti, ktorej závery boli následne spochybnené. Neskôr poradcovia a právnici, ktorí mali radiť pri procese verejného obstarávania v súvislosti s PPP projektom, ktoré sa nikdy nedokončilo.

Priebežne firma, ktorá stráži skelet na Rázsochách, a v najbližšom čase aj spoločnosť, ktorá ho zbúra. Kto konkrétne získa zákazku, sa ešte len ukáže. Rada Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) stále rozhoduje, či ministerstvo zdravotníctva vybralo najdrahšiu ponuku na základe nesplniteľných deklarácií víťazného uchádzača.

Nemocnica RázsochyZdroj: Archív

Problémovému tendru nezabránila ani expertka na obstarávanie, bývalá predsedníčka ÚVO, ktorá sa stala riaditeľkou Nemocnice Rázsochy, Zita Táborská. Tender spustili pár dní pred jej nástupom do funkcie a paradoxne kvôli nemu teraz prácu nemá. Aspoň nie na tomto projekte.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Editoriál

Tagy Rázsochy

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.