Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Začala sa malá revolúcia v evidovaní tržieb

16.04.2019 | Zuzana Kollárová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

16.04.2019 | Mackoushko

Tak...prijmy do spolocneho kosika sa uz nastavili uz zostava len zabezpecit aby z nich neodtekali ako napr. z rezortu ministetstva skolstva cez nezmyselne VO ktoreho upadok je az tak vazny ze nevie zabezpecit ani normalne knihy pre ziakov zakladneho stupna

16.04.2019 | LPB

Čím menej sa rozkradne v drobnom, tým viac zostane súdruhom správcom. A rovno pod nosom. Kto skontroluje ich?

16.04.2019 | IvanPe

Minule leto zvolaval starosta Senkvic obcanov aby sa zucastnili miestnych trhov vetou: “pridte predavat svoje prebytky a produkty z dvora, registracnu kasu nebudete potrebovat”. Asi uz mali ekasu.
Dalsie naklady, dalsie zdrazenie.

16.04.2019 | LIGI

Všetci len blabocete o ekase. Certifikované zariadenia ešte nie sú vyrobné zariadenia. Ak chcem nejakú konkrétnu ekasu
kúpiť všetci iba bezradne krútia hlavou.Zodpovednou osobou je podnikateľ a nie servisná organizácia. Mám taký dojem, že nás niekto chce pritlačiť do "časového " kúta, aby potom z toho mohol dobre profitovať a finančná správa sa bude tváriť nevinne, že sa 200 tisíc zariadení nedá vyrobiť a nainštalovať za tri mesiace je už teraz každému jasné.

17.04.2019 | maxi

Presne tak. V januári sme zložili zálohu servisnej organizacii na prerobenie existujúcich dvoch ERP. Včera sme sa boli informovať.... Ešte nie sú vyrobené moduly na prerobenie.
Okrem toho sme boli upozornený, že po zadaní požiadavky balíčka ekasa na daňový úrad.... Vygenerovanie trvá cca týždeň.
Takže stihne sa to do 1.7.2019??
Taktiež nechápem prínos podnikateľom, že nie je potrebné robiť uzávierku pokladne?? A podľa čoho sa bude účtovať tržba a predaný tovar podľa PLU??

17.04.2019 | HlasNaHlas

asi si zabudol na príslovie, ktoré vraví, že každá zmena znamená zhoršenie. na zlodejsku to platí viacnásobne. v každej oblasti. lebo tu nie je vláda, ktorá sa stará o blaho občanov. občania boli a sú pre túto "socialsitickú" vládu iba výrobným prostriedkom. zdrojom príjmov. zamestnanacami. nádenníkmi, žobrákmi. otrokmi hlupáčikmi. opiičkami. dojnými kravami. teoreticky by to najlepšie vedel zdôvodniť a podložiť náš veľký leninsko-marxistiský praktik a teoretik, pán Blaha.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.