Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Martin Kúšik: Hľadám si ľudí, ktorí energiu dávajú

20.04.2019, 10:00 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

V mladosti som sa mohol poučiť viac zo skúseností i z chýb iných

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Ako sa snažíte zosúladiť pracovný a osobný život?

Nerozlišujem to. Snažím sa všetko robiť naplno, najlepšie, ako viem. Čas mám rozdelený primárne medzi rodinu a prácu, a to podľa aktuálnej potreby. Mám malé deti a tie plne nahradili moje koníčky.

Neprehliadnite

Čo vás chráni pred vyhorením?

Napadajú mi tri veci. Po prvé – práca ma veľmi baví. Je to moje hobby a je to pre mňa príjemne strávený čas. Nemusím sa do nej nútiť a nemám z nej stres. Vďaka práci tiež veľa čítam, učím sa a profesijne rastiem. Takto vnímam prácu, nie ako nejakú zaťaž. Na mojej práci ma baví aj to, že je veľmi pestrá. Každý projekt, na ktorom pracujem, je v niečom iný. Po druhé – je pre mňa dôležité pracovať v prostredí, v ktorom sa cítim dobre. S ľuďmi, ktorí mi energiu dávajú a nie uberajú. Celkovo som veľmi selektívny v tom, s kým trávim čas. Po tretie – pred vyhorením ma chráni starostlivosť o seba samého. Snažím sa mať dostatok pohybu i spánku. Stravu len striedmu. Strážim si ju. Idem podľa hesla – v zdravom tele zdravý duch.

Ktorá rada vám v živote najviac pomohla?

Určite ich bolo viac, ale spontánne mi napadá rada mojej babky Lujzy, ktorú mi v detstve často opakovala – môžu ti zobrať všetko, čo máš, ale čo máš v hlave, ti nikdy nevezmú.

Počúvate rádiá alebo vlastnú hudbu?

Cestu do práce si spestrujem počúvaním podcastov, prípadne audiokníh. Keď som unavený, mám radšej hudbu. Obľubujem 80. roky.

Aké aplikácie máte vo svojom smartfóne?

Telefón používam najmä na telefonovanie, prípadne počúvanie spomínaných

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Tagy Život ktorý mám rád

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.