Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Moto 
G7 Plus
 a Sony 
Xperia 10
: Jarný súboj strednej triedy


21.04.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Je zaujímavé sledovať, kam sa za posledné roky posunul výber smartfónov. Na jednej strane už nie je žiadnou raritou, že top modely sa dostali na cenovú úroveň tisíc a viac eur. Našťastie, na opačnom konci sa v cenovej kategórii okolo dvoch až štyroch stoviek nájdu kúsky, ktoré toho vedia ponúknuť celkom dosť. Pre mnohých bežných používateľov budú viac ako dostačujúce. V tejto kategórii už nájdeme zástupcov od prakticky všetkých výrobcov.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Enjoy

Na stole mi pristáli jarné novinky Moto G7 Plus a Xperia 10. Keďže je medzi nimi rozdiel zhruba 50 eur, skúsil som zistiť, či je približne rovnaký rozdiel aj v ich celkovej kvalite, praktickosti. Jednoducho – dobrom pocite z ich používania a tiež ako sú na tom celkovo a či aj tu platí, že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci.

Neprehliadnite

21 : 9 dáva zmysel

Je to čisto subjektívna záležitosť, ale dizajn smartfónov Sony sa mi páči už roky. Sú elegantné, súmerné a tvrdohlavo si idú svojou cestou. Nepozerajú na to, akým smerom sa vybrali ostatní konkurenti. Napríklad dodnes nemajú v ponuke ani jeden model s výrezom alebo nebodaj dierou v displeji pre prednú kameru.

Nie vždy to robí ten najlepší dojem a napríklad s módou tenkých rámikov sa mohli trochu viac poponáhľať a aj väčšia hrúbka bez automaticky väčšej batérie bola krok vedľa. Akýsi dizajnový reštart v podaní Xperia 1, 10 a 10 Plus s unikátnym pomerom strán displeja 21 : 9 však považujem za dobré rozhodnutie.

Zdroj: Sony

Xperia 10 je znova na pohľad príjemná. Úplne súmerná zadná časť je z matného a konečne nešmykľavého plastu, ktorý je na nerozoznanie od kovu. Kovová je kostra, čo je vidieť na spodnej hrane s USB-C konektorom a dvojicou mriežok pre reproduktory. Rámik je veľmi úzky na všetkých stranách až na tú hornú. Výrazné čelo ma najprv trochu rušilo, ale dá sa na to zvyknúť.

Naopak, dosť lezie na nervy, že

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Android, Motorola, Sony, test

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.