Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pekné Bali a za pár stoviek? To nemusí byť fikcia

20.04.2019, 05:04 | Jarmila Horváthová | © 2019 News and Media Holding

Prečo by sme mali ísť tam, kam chodí každý, keď môžeme ísť tam, kam nechodí takmer nikto. 95 percent ľudí, ktorí chodia dovolenkovať na indonézsky ostrov Bali, skončí v letoviskách na juhu a juhovýchode ostrova.

 • Tlačiť
 • 6

Rubrika

Enjoy

My sa preto vyberieme na sever. Asi takto sme rozmýšľali pri plánovaní našej cesty po Bali. Z letiska v Denpasare sme si to zamierili do mestečka Lovina, ktoré je skoro priamo oproti nemu – len na druhej strane ostrova. Podľa mapy 82 km a 2,5 hodiny cesty. Po deväťhodinovom lete z Kataru nie veľmi príjemné, ale nič hrozné. Teda aspoň sme si mysleli.

Keďže sme si však pred odletom nestihli včas zabezpečiť dopravu z letiska a dva dni dopredu sa už nedalo, prvá výzva bola nájsť taxík, ktorý nás odvezie do Loviny. Za cenu, ktorú sme mali zistenú, že by mala preprava približne stáť.

Prvý taxikár nám ponúkol cenu dvojnásobnú, ale s asi tretím sme sa dohodli. Akurát sa ukázalo, že cesta trvá nie 2,5 hodiny, ale štyri a človek si pripadá ako v dobrodružnom filme. V divokej balijskej premávke do nás najprv niekto zboku narazil a nasledovala polhodinová hádka medzi šoférmi, kto je na vine. Potom nás zastavila policajná kontrola a nasledovalo ďalšie polhodinové handrkovanie sa.

Neprehliadnite

Ako zlatý klinec nám po troch hodinách jazdy začali dymiť pneumatiky... Ukázalo sa, že náš šofér nemá práve veľa skúseností s jazdou z kopca po serpentínach, kadiaľ časť cesty viedla. Scéna ako z filmu – dymiace auto uprostred džungle, pri ňom bezradný šofér a skupinka gestikulujúcich domácich v tradičnom oblečení a dve rovnako bezradné turistky. Už sme sa videli, ako nás do cieľa cesty vezú na mopedoch...

Našťastie nám povedali, že sme už len päť kilometrov od Loviny, ale aj tie sme išli kvôli prehriatym pneumatikám skoro hodinu. Šofér sa nám asi stokrát ospravedlnil, a keď sme konečne dorazili na miesto, neviem, kto bol šťastnejší, či my alebo on...

Zdroj: Jarmila Horváthová

Sliepky na pláži

Nakoniec sa severné

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 6

Rubrika Enjoy

Tagy Bali, dovolenka, Ostrov, taxi

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.