Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Po poistenie hypotéky treba radšej zájsť do poisťovne ako do banky

Určite sa na životnej poistke nesporí. Ešte pred pár rokmi si mnohí ľudia mysleli opak. Ak si založili životné poistenie, chceli po skončení zmluvy dostať peniaze, ktoré si nasporili. Motivovali ich na to aj mnohí finanční sprostredkovatelia, ktorí v investičnom životnom poistení videli predovšetkým tučnú províziu za uzatvorenie zmluvy. Lenže v poslednom období je trend iný a do popredia sa tlačia čisto rizikové poistky. Pri nich je klient len poistený a žiadne peniaze sa mu nezhodnocujú.

17.04.2019, 09:14 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Zadlžovanie je motor

Jedným z dôvodov, prečo záujem o rizikové poistky rastie, je aj zadlžovanie. Mladí ľudia, ak chcú bývať vo vlastnom, si musia väčšinou zobrať aj na pár desiatok rokov hypotéku. Počas tohto obdobia môžu ochorieť či prísť o prácu, v dôsledku čoho sa zníži ich príjem. Mnohí z nich preto spolu s hypotekárnou zmluvou podpisujú aj poistnú zmluvu.

Poistenie hypotéky predstavuje rizikové životné poistenie s klesajúcou poistnou sumou. Tá sa na začiatku nastaví podľa výšky požičanej sumy a postupne sa znižuje približne rovnako, ako klesá dlh voči banke. Výhodou takéhoto riešenia v porovnaní s konštantnou poistnou sumou je nižšie poistné. Riziko vzniku vážnej choroby, invalidity či smrti sa zvyšuje spolu s narastajúcim vekom. A keďže pri klesajúcej poistnej sume poisťovňa vo vyššom veku musí zaplatiť menej, môže si dovoliť vypýtať aj nižšie poistné.

Ocenenie najväčšiemu

V rebríčku Poistenie hypotéky 2019 rovnako ako vlani najviac bodov získala Allianz – Slovenská poisťovňa, ktorá tak obhájila prvé miesto. U poroty zabodovala predovšetkým vďaka dobrej likvidácii poistných udalostí a online komunikácii. V oboch týchto kategóriách získala Allianz – SP najviac bodov zo všetkých hodnotených poisťovní. S tesným odstupom za Allianz – SP nasledujú Metlife, Generali a AXA.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Financovanie bývania

Diskusia (0 reakcií)