Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poistenie nehnuteľnosti treba správne nastaviť. Inak nemusí stačiť

Každý, kto si berie hypotéku, si musí založenú nehnuteľnosť poistiť. Banka sa tak chráni pre prípad, že by byt či dom bol zničený alebo značne poškodený a stratil by tak svoju hodnotu.

24.04.2019, 07:14 | Peter Csernák | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Pri hypotéke je preto potrebné takéto poistenie vinkulovať v prospech banky. To znamená, že prípadné poistné plnenie dostane banka, respektíve banka by musela súhlasiť s tým, že ho poisťovňa môže vyplatiť poškodenému.

Napriek tomu, že toto poistenie chráni banku, aby neprišla o peniaze, ktoré požičala na kúpu nehnuteľnosti, je dobré si dať na výbere tohto poistenia záležať. Ak by totiž vyplatené poistné plnenie nestačilo na úhradu dlžnej sumy voči banke, musí zvyšok zaplatiť klient. To znamená, že toto poistenie chráni aj dlžníka.

V rebríčku Poistenie nehnuteľnosti roka 2019 obhájila prvé miesto Allianz – Slovenská poisťovňa. Tá dominovala vo všetkých hodnotených kategóriách. Len v prípade pomeru ceny a výkonu získala od porotcov rovnaký počet bodov ako AXA, ktorá obsadila celkovo druhú priečku. Na treťom mieste skončila poisťovňa Generali, kde porota ocenila predovšetkým komplexnosť produktu a likvidáciu. Prvá trojka tak zostala v porovnaní s minulým rokom nezmenená.

Neprehliadnite

Poisťovne, ktoré sa pravidelne umiestňujú na čele rebríčka, sa tu držia aj vďaka inováciám. S produktmi, ktoré ponúkali v minulosti, by pravdepodobne dnes už nebodovali. V minulosti napríklad neboli štandardne kryté škody na skle či škody, ktoré spôsobila spodná voda. Rovnako sa zvyčajne nepoisťoval ani nepriamy úder blesku, respektíve si bolo treba tieto riziká dopoistiť.

Nebezpečné podpoistenie

Finanční poradcovia preto odporúčajú vždy po piatich

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Financovanie bývania

Diskusia (0 reakcií)