Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Predaj Bašternákovho bytu môže viaznuť ako dražba Piťovho majetku

Keď sa v októbri minulého roka správcovi majetku odsúdeného mafiána Juraja Ondrejčáka alias Piťa konečne podarilo na druhýkrát predať polovičný podiel na jeho známej vile v Lamači, bol to veľký úspech. Veď jeho pozemky na Donovaloch sa predávali už v siedmich kolách dražby a stále neúspešne. Napokon však bolo všetko inak a nádejný nový majiteľ o luxusnú vilu stratil záujem. Pohľad na urputnú a často bezvýslednú snahu speňažiť prepadnutý majetok mafiánskeho bosa Piťa môže načrtnúť, aké problémy čakajú nového konkurzného správcu bytu odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka v Bonaparte.

17.04.2019, 19:04 | Eva Mihočková | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Kto si trúfne na Fica

Domáci pán Roberta Fica nie je žiadny hrdlorez a vrah. Je len (ne)obyčajný daňový podvodník s nálepkou „dépeháčkara“, ktorý až po smrti Jána Kuciaka definitívne prišiel o ochranu titulu „náš človek“. Nie je dôvod predpokladať, že ak by niekto chcel v dražbe kúpiť jeho byt, o pár rokov mu zaklopú na dvere nebezpečne vyzerajúci muži a bude rád, ak mu zostane holý život.

Problémom však môže byť skôr osoba Bašternákovho nájomníka R. Fica. Už nie je premiérom a jeho politická hviezda nezadržateľne padá, hoci realita ukazuje, že si stále udržiava vplyv vo vláde i v štátnych orgánoch. Napriek tlaku, ktorý prichádza od verejnosti aj od straníckych kolegov, stále nie je ochotný sa zo svojho luxusného sídla vysťahovať. Zrejme nebude veľa ľudí ochotných ťahať ho z bytu proti jeho vôli. On sám sa pritom stručne vyjadril, že do dražby bytu sa osobne nezapojí.

Neprehliadnite

Predať byt v komplexe Bonaparte nebude ľahké nielen vzhľadom na netradičného nájomníka, ale aj s prihliadnutím na zrejme vysokú cenu. Luxusná nehnuteľnosť v exkluzívnej lokalite s panoramatickým výhľadom na Bratislavu a rozlohou zhruba 400 štvorcových metrov môže mať trhovú hodnotu aj niekoľko miliónov eur. Ani poslanec Igor Matovič, ako doteraz jediný verejne známy záujemca o jej kúpu, nechce povedať, koľko by bol maximálne ochotný zaplatiť a pri akej sume to už vzdá.

Vila mafiána Piťa v Lamači, polovicu vydražili až na štvrtý pokus.Zdroj: Emil Vaško

Pružná cena Piťovho domu

Proces dražby v prípade nezáujmu umožňuje cenu znižovať, aby

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Politika

Tagy Ladislav Bašternák

Diskusia (0 reakcií)