Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Skvelý hot-hatch
 už na prvý pokus


20.04.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Hot-hatch nesie imidž auta, ktoré môže zaujať už vzhľadom, no musí osloviť aj charakterom.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Enjoy

Automobilka Hyundai prekvapujúco uviedla na trh svoj derivát i30 N Performance a tlačí ho do spoločnosti takých šampiónov vo svojom odbore, ako sú napríklad Honda Civic Type-R či Renault Mégane RS. Nie náhodou. Nie náhodou značka Hyundai žne úspechy v majstrovstvách sveta rely, pod svojimi krídlami vytvorila športovú divíziu N a nie náhodou angažovala bývalého bosa oddelenia BMW M. Alberta Biermanna.


Ak vášeň, potom trochu utajená

V dlani zvieram kľúče od prvotiny – Hyundai i30 N Performance. Som, prirodzene, zvedavý, čo sa dá k téme hot-hatch na prvý pokus spáchať.
V úvode som naznačil, že hot-hatch môže zaujať už zjavom. Ak i30 N Performance postavím napríklad vedľa Hondy Civic Type-R, z ktorej spútaná sila doslova sála. Popri nej vyzerá celkom skromne, nenápadne až mierumilovne. Tí menej vnímaví by mohli dokonca tvrdiť, že neškodne. Bola by to chyba.

Hyundai i30N PerformanceZdroj: Hyundai

Už dimenzovanejšie otvory náporového chladenia, prahové nadstavce, zadný difúzor so zakomponovanými dvoma kanónmi a purpurové lemovania naznačujú zvýšenú hladinu vášne pod kapotou. Zimné obutie Falken Azenis 235/35 R19 a cez lúče diskov kolies presvitajúce mohutné purpurové strmene N brzdovej sústavy s vnútorným chladením zasvätených ubezpečujú, že tej vášne by mohlo byť aj celkom dosť.

Neprehliadnite

Chýba štipka exhibicionizmu


Usadám za volant a hneď mám pocit, že s i30N Performance sa spriatelím. To kreslo je lepšie, ako vyzerá. Mohlo byť vyzývavejšie, farebnejšie, nápadnejšie. Skrátka, láska na prvý pohľad sa nekoná. Oceňujem však, že pomerne mäkké čalúnenie pohltí telo, robustné bočnice ho tesne obopnú a kombináciu koža/Alcantara považujem za ideálnu.

Plný elektrický

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.