Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vážení čitatelia,

16.04.2019, 13:37 | Miroslav Chochola

 • Tlačiť
 • 0

Miroslav Chochola komentar

je za nami ďalší ročník slovenskej Právnickej firmy roka 2019. Výsledky nás tento rok veľmi príjemne prekvapili. Na víťazných priečkach je väčšina nových mien, trh medziročne významne vzrástol a som úprimne rád, že sa slovenskej advokácii tak darí. O českej to, samozrejme, platí tiež.

Ak sa obzriem za týmto ročníkom Právnickej firmy roka, som najmä rád, že sme uplynulý rok strávili množstvom debát a stretnutí nad úpravou metodiky pre slovenský trh. Teší ma, že pri týchto rokovaniach boli prítomní zástupcovia slovenskej advokátskej komory. Výsledkom je, že upravená a podrobnejšie rozčlenená metodika pre slovenské trh priniesla ruka v ruke s kompletnou výmenou hodnotiteľov vytúžené ovocie.

Situácia v advokácii sa v uplynulom roku príliš nezmenila, a to z obchodného ani personálneho pohľadu. Na trhu sme nespozorovali výrazné presuny či preskupovanie a neobjavil sa ani žiadny nový generálny hráč, ktorý by mal ambíciu vyšplhať sa do najvyšších poschodí slovenskej advokácie. To je, samozrejme, potešujúce. Advokátsky biznis je stabilný a zdravo rastie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Právo a advokácia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.