Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zlyhanie, ktoré ohrozuje našu demokraciu

18.04.2019 | Marián Leško

Diskusia (15 reakcií) Pravidlá diskusie

18.04.2019 | LPB

Stačí týchto primitívov pozvať (párkrát) za okrúhly stôl do TV s pár trochu zorientovanými ľuďmi a roznesú ich na kopytách. Ale nie, vy im budete donekonečna robiť reklamu. Dištancovaním sa, ako to predviedol napríklad superslušný ultrademokrat Kiska, im len pomáhate. Tak tu už konečne prestaňte fňukať. Keby ich nebolo, polovica pisálkov by nemala o čom rapkať.

18.04.2019 | Truhlik999

Suhlas.

Autorka vela rozumu nepobrala.
Samotní progresivci maju bližšie k fašizmu ako k demokracii a snaha zakazovať odlišný nazor - to je krásny znak fašizmu.

Problémom je, ze títo ludia su tak odtrhnutí od reality, ze si neuvedomujú, ze čin viac zákazov, tym väčšia podpora.

18.04.2019 | IvanPe

Progresivci to ale nemaju ako znak fasizmu, ale diktatury proletariatu.

19.04.2019 | martin33

A je v tom nejaky rozdiel ?

18.04.2019 | @@@

kotleba je ukažkov zlyhania politickych stran ....kde nič nie je potom je možne aby boli aj take strany ako kotleba a dokonca sa dostali do parlamentu ....

kotleba je len nasledok ale nikto nehlada pričiny tie väčšina medii ignoruje alebo ich prekruca lebo takto sa im hodi a aj ich kamaratom ..... ale kotleba je len nasledok a nie pričina

pričina je to že na slovensku ludia nemaju koho voliť je tu vela strana ale všetky stoja za h.vno takže kvantita ale kvalita nikde a tym padom to musi mať aj nasledky ....takže ked niekto chce aby kotleba zmizol z parlamentu nestači sa ohanať jeho zakazanim to nič nerieši ale treba to aby tu vznikali a podporovali sa aj medialne strany ktore budu prinosom pre väčšinu ludi ale pokial sa to nebude diať potom smola .....

nie je nikdy tak zle aby nebolo ešte horšie :D .....ked sa niekto nedokaže poučiť ..... :D :D

18.04.2019 | zakaznik

Dokým bude v politike toxický ľavicový progresivizmus, dovtedy bude popularita kotleboidných lúzrov rásť.

Sú to tábory, ktoré sa navzájom potrebujú a naháňajú si navzájom voličov.

Zároveň sú si aj mimoriadne blízky, dva trochu odlišné odtiene etatizmu.

19.04.2019 | @@@

a kto konkretne ma byť v politike ???

19.04.2019 | Morris

konzervativne strany

19.04.2019 | Emasculate

Co znamena ‘konzervativny’ v kontexte postkomunistickeho bazmekistanu?

Ak je konzervativizmus postaveny na podstate tradicii, autority a hierarchie, tak KSS znie ako ta najkonzervativnejsia strana na bazmekistanskom politickom nebi.

Cize opatrne s pojmami ktore u nas maju uplne inu aplikaciu nez prostredie z ktoreho ich preberas.

19.04.2019 | @@@

konkretizuj ktore konkretne ???

18.04.2019 | fúha, no toto !

Tak, tak. Všetky predošlé príspevky vytvárajú puzzle súčasného stavu kleptokracie....

19.04.2019 | Ivan Velčický

Pani Mihočková sú tu aj iné strany, ktoré spochybňujú existenciu Slovenskej republiky, jej zákony a ústavu, spochybňujú základný princíp spoločnosti ( rodinu muž + žena ), popierajú základné zákony prírody, podnecujú nenávisť voči cudzím krajinám ( napríklad Ruskej federácie ), vôbec nerešpektujú demokraciu ( názor väčšiny ) a vy tu strašíte Kotlebom. Dobre si len naštudujte definíciu a znaky fašizmu ( likvidácie opozície ) a zistíte, že vašim článkom ste na pofidérnej strane, dokonca navodzujete situáciu ako by mal súd o ĽSNS rozhodnúť. Vidím, že veľa tzv publicistov by sa dobre uživilo aj v 40 a 50 rokoch minulého storočia.

19.04.2019 | Ivan Velčický

Pani Mihočková sú tu aj iné strany, ktoré spochybňujú existenciu Slovenskej republiky, jej zákony a ústavu, spochybňujú základný princíp spoločnosti ( rodinu muž + žena ), popierajú základné zákony prírody, podnecujú nenávisť voči cudzím krajinám ( napríklad Ruskej federácie ), vôbec nerešpektujú demokraciu ( názor väčšiny ) a vy tu strašíte Kotlebom. Dobre si len naštudujte definíciu a znaky fašizmu ( likvidácie opozície ) a zistíte, že vašim článkom ste na pofidérnej strane, dokonca navodzujete situáciu ako by mal súd o ĽSNS rozhodnúť. Vidím, že veľa tzv publicistov by sa dobre uživilo aj v 40 a 50 rokoch minulého storočia.

21.04.2019 | sano b

a co si vy, mihockova, predstavujete napríklad pod tym, ze porusuju medzinarodne zmluvy?

len prskajte viac, plujte castejsie, prdkajte do stolicky hlasnejsie... vsetok tento idiotsky aktivizmus len podkopava zlodejsky a neludsky system, ktorému robite koryfeja...

23.04.2019 | HlasNaHlas

Treba ich (Kotlebovcov ako aj iné extrémistické zoskupenia) sledovať políciou, a v prípade, že sa rečou, písmom, videom, alebo skutkom dopustia niečoho, čo je proti zákonu, treba ich potrestať v zmysle zákona. Zároveň treba budovať zákon proti extrémistom tak, aby bol aktualizovaný a mohol reagovať na zmeny v spoločnosti.
Za také veci, ako je verejná i neverejná extrémistická výchova, propaganda, verejné i neverejné popieranie historických faktov, ovplyvňovanie mladistvých, zoskupovanie silových jednotiek, ich odievanie do rovnošiat, ich symboliku, verejné vystúpenia, pochody, sprievody, ich vyzbrojovanie, vojenský, resp. polovojenský výcvik by mali byť vysoké tresty, Myslím si, že teraz sú nízke. Nemala by sa prti nich zohľadňovať poslanecká ani iná imunita.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.