Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dátové centrá sú ekologická bomba, zožerú toľko energie ako celý Irán. Čo s tým?

30.04.2019 | Jozef Andacký

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

30.04.2019 | zakaznik

My starší už vieme, že tieto hovadiny sa vracajú do debaty ako bumerang. V minulosti nás strašili, že internet spotrebuje 30% všetkej elektrickej energie. HA HA HA.

Zaujímavá otázka naopak je, prečo ekohoaxeri mlčia o jadrovej energii.
https://fee.org/art...

30.04.2019 | shaggy

Hlavne nechápem tie nadpisy. Aká ekologická bomba? A čo na tom, že zožerú toľko energie, ako celý Irán? To sú ničnehovoriace výroky a porovnania.
Voľakedy tú energiu zožrali fabriky, ktoré sú prekonané, alebo efektívnejšie.
Teraz sú to datacentrá. Tú energiu máme. Môžeme ich pozatvárať, len to sa potom vrátime do stredoveku. Ale na druhej strane, bez datacentier nebudú títo pisálkovia, čo by nás strašili.

01.05.2019 | eriskooo

... vybombardovat iran ?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.