Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Impérium stavia na pokrvných a priateľských väzbách

Reputácia zákulisného hráča sprevádza Štefana Czucza už od prvej Dzurindovej vlády. Na začiatku bol vnímaný skôr ako dvojka medzi podnikateľmi v pozadí ešte spoločnej Strany maďarskej koalície (SMK). Za jednotku bol považovaný súčasný šéf Slovnaftu Oszkár Világi. Nebola to len Gorila, ktorá opisovala ich vplyv na štátny biznis.

29.04.2019, 05:04 | Ján Kováč | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

HR oddelenie Mosta

Biznismeni mali podľa medializovaných informácií v rámci SMK aj svoju oficiálnu platformu. Bol ňou politicko-ekonomický výbor. Jeho niekdajší predseda István Harna za členov výboru označil Š. Czucza aj O. Világiho. „Pripravovali analýzy pred rozpočtom, pri rôznych veciach a, samozrejme, navrhovali po prípade kandidátov, o ktorých vždy rozhodovalo vedenie strany,“ povedal o výbore v RTVS Béla Bugár.

Výbor mal teda plniť aj funkciu nejakého straníckeho HR oddelenia. Vtedajší predseda SMK B. Bugár síce odmietol, že by mal pri výbere nominantov hlavné slovo, ale zároveň priznal, že sa stalo len tri- či štyrikrát, že predsedníctvo nesúhlasilo s nominantom výboru, zhodnotil v roku 2012 komentátor TRENDU Marián Leško.

Neprehliadnite

Lídra strany B. Bugára sa na Czuczov vplyv pýtali novinári už za Dzurindovej vlády. „Takže jeho povesť nejakého neoficiálneho Gabriela Palacku SMK, financmajstra strany, je nepravdivá?“ zaujímali sa v roku 2005 reportéri TRENDU.

„Je to hlúposť. Naopak, ľudí od nás zo Šamorína sledujem veľmi pozorne. Štefanovi Czuczovi a Františkovi Hideghéthymu [generálny riaditeľ Slovenského pozemkového fondu za druhej Dzurindovej vlády – pozn. TREND] stále hovorím, že ak urobia jednu jedinú chybu, tak budem mať problém ja. Lebo každý ich spája so mnou,“ odpovedal B. Bugár.

Világiho nulový vplyv

V roku 2009 odišiel z SMK B. Bugár a s ním ďalší politici z SMK. Založili Most-Híd, ktorý sa už v ďalšom roku stal súčasťou vlády Ivety Radičovej (SDKÚ-DS).

Bugárovci stiahli väčšinu

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Téma

Súvisiace články

Príbeh Štefana Czucza: Z kvetinára sivá eminencia Mosta-Híd

Príbeh Štefana Czucza: Z kvetinára sivá eminencia Mosta-Híd

Reputácia oligarchu a hlavného hráča v zákulisí maďarských politických strán už niekoľko rokov nepatrí len Oszkárovi Világimu. Prevzal ju aj Šamorínčan Štefan Czucz. 3

Čo vieme o oligarchovi, ktorý stojí za Mostom-Híd

Nový Touareg
 má takmer dve tony. Nežerie a nežerie

Príbeh Štefana Czucza: Z kvetinára sivá eminencia Mosta-Híd

Nutella: Príbeh nátierky, ktorá spôsobuje šialenstvo

Diskusia (0 reakcií)