Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratia Velitsovci: Po kariére špičkových cyklistov bodujú s vlastnou značkou

29.04.2019, 10:00 | Marek Legéň | © 2019 News and Media Holding

Dlhé roky sú nerozlučne spätí. Dvojčatá Martin a Peter Velitsovci s výnimkou záveru kariéry pôsobili spoločne v rovnakých cyklistických tímoch a vedno ťahajú aj v nasledujúcej životnej etape. V posledných rokoch profesionálnej športovej dráhy naštartovali biznis s vlastnou značkou cyklistického oblečenia a doplnkov Isadore.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Podnikanie

Športové aj podnikateľské vlohy mali po kom zdediť. Otec Ladislav bol cyklistom, mama Dana hrávala hádzanú a neskôr dlhé roky prevádzkovali predajňu bicyklov v Púchove. Keď rodičia podnikanie zabalili, synovia si v priestoroch obchodu vybudovali zázemie svojej firmy. Biznis s oblečením pre rekreačných cyklistov sa bratom Velitsovcom rozrástol natoľko, že plánujú sťahovať centrálu do väčšieho.

PWC

Ambiciózni synovia

Rodičia dvojčiat Velitsovcov nemali ambície budovať sieť predajní bicyklov. Venovali sa svojmu jedinému obchodu v Púchove, ktorý zatvorili koncom roka 2017 po približne pätnástich rokoch fungovania. Keď Martin a Peter začínali podnikať so značkou Isadore, ich otec a mama nesršali nadšením, no synov ani od plánov neodhovárali.

„Aj keď boli rodičia spočiatku skeptickí, mama bola prvá, ktorá začala baliť balíky a pomáhať nám,“ hovorí P. Velits. Nastavenie Velitsovcov seniorov pramenilo zo skúseností z predajne bicyklov, v ktorej doplnky vrátane oblečenia nešli na dračku. Trh sa časom posunul a najmä v zahraničí sú obchody orientované primárne na cyklovýstroj už štandardom.

Neprehliadnite

Súrodenci Velitsovci šliapali do pedálov v profesionálnom pelotóne zhruba dekádu. Odkrútili si nejeden ročník Tour de France, v roku 2010 si Peter pripísal jeden z najväčších úspechov slovenskej cyklistiky, keď skončil tretí v celkovom poradí španielskeho trojtýždňového etapáku Vuelta.

Po šiestich, siedmich rokoch vo vrcholovom športe Velitsovci cítili, že potrebujú mentálnu stimuláciu, aby z kolobehu rutinných činností v cyklistike „nezblbli“. A tak popri profesionálnom športovaní vymysleli a začali rozvíjať značku Isadore.

Peter a Martin VelitsovciZdroj: Milan David

Podnikanie tak trochu urýchlilo aj koniec ich cyklistickej kariéry.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Podnikanie

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.