Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako nebyť závislý od bookingu a zľavových portálov

Takmer každý Slovák je v súčasnosti dosiahnuteľný v digitálnom priestore – podľa údajov Reuters Institute Digital News Report 2018 je penetrácia internetu na Slovensku 85-percentná.

01.05.2019, 05:00 | Michal Čuridlo

  • Tlačiť
  • 0

Toto vysoké číslo v posledných rokoch ťahajú najmä smartfóny. Ako na tento trend reflektujú naši hotelieri? Odpoveď nám aspoň indikatívne poskytol prieskum, ktorý robil TREND spolu s agentúrou iFocus vo februári a marci tohto roku. Zapojila sa doň špička slovenského hotelierstva – hotely kategórie tri až päť hviezdičiek, pričom tri štvrtiny z nich boli štvorhiezdičkové. Odpovede poslala zhruba polovica oslovených, spolu 50 hotelierov.

Neprehliadnite

Používatelia sú netrpezliví

Každá sekunda načítavania webstránky znižuje šance na pozitívnu skúsenosť používateľov s ňou. Keď ide o rezerváciu pobytu, okamžitá informácia o dostupnosti a cene je kľúčovým faktorom. Preto je dobre, že až 62 percent slovenských hotelov využíva na svojich webstránkach rezervačný systém napojený na recepčný systém PMS, ktorý umožňuje okamžitú informáciu o dostupnosti. Iné možnosti, keď sa záujemca chce pýtať a čakať na potvrdenie pobytu, prípadne dá len kontaktné údaje, sú pre záujemcu o ubytovanie určitou bariérou.

Ak už má klient šťastie na

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND + Cestovanie

Tagy booking.com, hotely

Diskusia (0 reakcií)