Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Centrá potrebujú lepšie vzdelávanie a podnikateľské prostredie

Riaditeľov a topmanažérov slovenských bizniscentier združených v Business Service Center Forum Americkej obchodnej komory sme sa počas lanskej výročnej konferencie opýtali: „Keby ste si mohli želať darček od vlády, čo by to bolo?“

23.05.2019, 15:04 | Peter Rusiňák

  • Tlačiť
  • 0

Odpovede sa zhodovali v dvoch oblastiach – želáme si skutočnú reformu školského systému založenú na zručnostiach pre 21. storočie. Po druhé – priali by sme si zvýšenie flexibility trhu práce, ktorá by pomohla zvrátiť prepad krajiny vo všetkých globálnych ukazovateľoch konkurencieschopnosti.

Koniec medovým týždňom

Rýchly pohľad do histórie napovie, že medovým týždňom rozvoja bizniscentier je koniec. Obdobie, keď sa po roku 2000 mapa slovenského biznisového prostredia začala rýchlo meniť vďaka rozvoju BSC firiem s množstvom juniorných pozícií, je dávno preč.

Neprehliadnite

Makroekonomickými číslami povedané, stále žijeme dobré časy, ale o to viac si uvedomujeme našu zodpovednosť za budúci rast a kvalitu prostredia, v ktorom sa BSC sektor na Slovensku bude nachádzať o päť-sedem rokov.

Pojem bizniscentrá dnes už v sebe zahŕňa tradičné centrá zdieľaných či podnikových služieb, kompetenčné centrá alebo centrá excelentnosti.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika TREND Focus Centrá zdieľaných služieb

Tagy firmy, SSC

Diskusia (0 reakcií)