Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

iRobot Roomba i7+ vie vyprázdniť 
zásobník vysávača aj peňaženku


05.05.2019, 10:00 | Marián Biel | © 2019 News and Media Holding

Novinka od iRobotu sa testovala ťažko. Nie pre nejaké nedostatky. Práve naopak. Jednou z hlavných výhod Roomby i7+ je, že si ju celé týždne nevšimnete. Už aj predošlé modely nevyžadovali veľa starostlivosti a pozornosti. Tento má navyše unikátnu stanicu na vyprázdňovanie robota. Výborný nápad, ktorý však vo mne kvôli jednému číslu vyvolal spytovanie si svedomia.


 • Tlačiť
 • 4

Rubrika

Enjoy

Som dlhodobý používateľ robotických vysávačov a na tento vynález nedám dopustiť. Samozrejme, s dvoma „ale“. Najprv je potrebné mať na týchto pomocníkov vhodnú domácnosť. Ideálne s tvrdou podlahou alebo kobercami s kratším vlasom a čím menej všakovakých podstavcov s vázami alebo deťmi rozhadzujúcimi papierové vreckovky, ponožky a Lego kocky po zemi.

Neprehliadnite

Druhou podmienkou je, že to musí byť poriadny robotický vysávač. Výkonný, ale hlavne spoľahlivý. Viac ako rok som popri krátkodobejších testovaniach modelov od Samsungu, Xiaomi či Neato najviac používal Roombu 980. To je aj referenčný model, od ktorého som sa odrážal pri hodnotení jeho nástupcu – modelu Roomba i7+.


Vysávača sa nemusíte dotknúť mesiac


Vizuál sa zmenil len minimálne. Stále je to okrúhla placka s výškou okolo 9,5 cm s dvoma gumenými valcovitými kefami na spodnej strane, nárazníkom vpredu a kamerou a ovládacími tlačidlami navrchu. No pár zmien sa nájde. Objektív kamery na orientáciu v priestore je menší, na jeho efektivite sa to nijako neprejavilo. Tlačidlá už sú dotykové, čo sa mi nezdá ako najšťastnejšie riešenie.

Zdroj: iRobot

Počas štyroch týždňov používania sa mi dvakrát stalo, že sa Roomba i7+ niekde zasekla na pohodenej ponožke. Prekážku som odstránil, ale tlačidlá už nereagovali. Až kým som stroj neodniesol do nabíjacej stanice. Roomba 980 s tým problém nemala. Veľká časť robota je z lesklého plastu. Hoci sa i7+ postarala o žranie prachu v dome, sama na sebe ho po čase nosila vo viditeľnej vrstve.


Trochu sa zmenil mechanizmus otvárania priestoru pre gumené kefy, ale je stále jednoduchý na manipuláciu. Mimochodom, tieto proti sebe rotujúce "kefy" má patentované len iRobot a mám overené, že je to ozaj praktickejšie riešenie. Oproti klasickým štetinovým kefám u ostatných výrobcov alebo v Roombách nižších tried sa na ne namotáva omnoho menej vlasov, chlpov a nití.

Veľké plus je nový zásobník. Tiež sa otvára trochu inak, no stále pohodlne. Ale hlavne – už je umývateľný. Vybavený je aj dvoma filtrami, ktoré podľa výrobcu zachytia 99 percent plesní, peľu a alergénov.

Roomba i7+ už zaberie trochu viac miestaZdroj: Marián Biel

Iróniou je, že pohodlnosť vyberania zásobníka na nečistoty je v tomto prípade úplne irelevantná. Roomba i7+ sa totiž vie vyprázdniť sama. Trochu to prezrádza posledná konštrukčná novinka – zelené dvierka na spodnej strane. Sú jednosmerné, takže nečistota z nich prúdi len jedným smerom. Do nabíjacej stanice s druhým vysávačom a zásobníkom.


Oficiálne sa tento čierny hranol

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 4

Rubrika Enjoy

Tagy iRobot, Neato, robotický vysávač, Roomba i7+, Samsung, test, Xiaomi

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.