Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ktoré odvetvie rastie rýchlejšie ako svetová ekonomika?

06.05.2019 | Jarmila Horváthová

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

06.05.2019 | zakaznik

Problém je, že turizmus môže byť najviac postihnutý po spľasnutí bubliny. Lebo cestovať za zážitkami nie je životne dôležité. V horších časoch proste budú ľudia sedieť doma.

06.05.2019 | salamoon

rovnako ako sa nebudu vozit na novych autach, kupovat elektroniku, oblecenie, chodit do kina atd.. po krachu bank na Islande sa stal prave turizmus najvacsim odvetvim v krajine.. a ostal aj potom ako islandska koruna posilnila..

07.05.2019 | carlosko

A prečo by mali mať problémy lokálnych islandských bánk vplyv na islandský cestovný ruch? Pokiaľ viem, tak ani grécke problémy neovplyvnili negatívne turizmus v Grécku, skôr naopak. Jedine, ak by išlo o globálnu recesiu, tak by to malo vplyv na turizmus.

07.05.2019 | salamoon

a to nebola globalna kriza ?.. akurat ze globalne mensi pocet turistov znamenal minus pre ine krajiny, nie tieto dve skrachovane, kde dovolenky najvyraznejsie zlacneli..

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.