Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Opel Insignia Grand Sport: Pôvabný liftback
 izoluje v komforte


04.05.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

Na nové módne trendy individuálnej dopravy vari najviac doplácajú klasické sedany strednej triedy. Zápasia s klesajúcim dopytom trhu, ich autori skúšajú niečím zaujať, no čoraz častejšie rezignujú.

 • Tlačiť
 • 11

Rubrika

Enjoy

Jedným z príkladov môže byť Opel Insignia druhej generácie. Z ponuky karosárskych verzií sedan načisto vypadol, a tak značku v strednej triede reprezentujú len kombi a liftbacky. Nepatrím k motoristom, ktorí sedan zavrhli. Oceňujem na ňom optimálnejšie riešenú pevnostnú štruktúru skeletu v porovnaní s liftbackom či fastbackom, uznávam tiež, že z rovnakého porovnania vychádza ako menej praktický.

Takže dnes mám na programe Opel Insignia Grand Sport (GS). O miesto na výslní a flotilové zákazky súťaží napríklad s Fordom Mondeo, Škodou Superb či Volkswagenom Passat. Som zvedavý hlavne na jeho jazdné vlastnosti a v ich rámci špeciálne na benzínový štvorvalec 1,6 Turbo, ktorý som vyskúšal už v menšej Astre. Bude Insignii stačiť? Patrím totiž ku generácii, ktorá si strednú triedu spájala minimálne s dvojlitrovou kubatúrou.


Kabát na mieru

Najprv krátke ohliadnutie. Počas testu Insignie Coutry Tourer exteriér tohto viac ako päť metrov dlhého kombi na mňa zapôsobil hodnotným dojmom a zároveň robustnosťou zaoceánskeho parníka. Zároveň som však usúdil, že štýlovosťou svojej fazóny len podlieza latku nastavenú minulou generáciou.

Neprehliadnite

Podľa mňa GS z medzigeneračného porovnania vychádza lepšie. Jeho fazóna navodzuje dojem, že autor jeho základné obrysy nakreslil v maximálnej umeleckej pohode, plný inšpirácie bez toho, aby sa k svojmu náčrtku musel vracať a čokoľvek na ňom upravovať.

Insignia Grand Sport je proporcionálne vyvážená, úhľadná až pôvabná, akoby zdôrazňovala ženský princíp zakódovaný v jej typovom označení. Samozrejme, že je to len dojem. V skutočnosti aj Country Tourer aj Grand Sport nesú totožné prvky dizajnu, len nízkemu liftbacku ušitý kabát akosi lepšie sadne ako vysokému kombi.

Ako na hojdačke


Stvárnenie interiéru mi plne

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 11

Rubrika Enjoy

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.