Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovensko bolo skvelá voľba, no vrchol už máme zrejme za sebou

01.05.2019, 10:00 | Tomáš Nejedlý | © 2019 News and Media Holding

Najväčšie a najstaršie bizniscentrum založila na Slovensku americká spoločnosť IBM. Po vyše pätnástich rokoch rastu zamestnáva v Bratislave takmer päťtisíc ľudí, ktorí poskytujú účtovné, IT či administratívne služby a podporu pre pobočky nadnárodnej korporácie po celom svete. Výkonný riaditeľ IBM International Services Paul Burt v rozhovore pre TREND vysvetľuje, ako firma vníma vývoj podnikateľského prostredia na Slovensku a svoj ďalší osud v krajine.

 • Tlačiť
 • 0

Aké postavenie máte v rodine IBM?

Sme určite jednou zo strategických lokalít na globálnej úrovni. Dôvody sú viaceré a verím, že si vďaka nim udržíme toto postavenie aj do budúcnosti. Centrá zdieľaných služieb sa zvyčajne sústredia na jednu-dve konkrétne kompetencie, napríklad účtovníctvo alebo ľudské zdroje. My poskytujeme podporu pestrej škály podnikových operácií, okrem účtovníctva, IT podpory či HR tu máme aj obchodné tímy, ktoré sa podieľajú na predaji digitálnych služieb, či vzdelávacie tímy, ktoré pripravujú obchodníkov. Výhodou je, že máme väčšiu šancu nájsť medzi jednotlivými oblasťami synergie, spájať ich a inovovať spôsob, akým pracujú pre klienta.

Reportovali ste vlani do centrály legislatívne zmeny, ktoré ovplyvnili úroveň podnikateľského prostredia?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Focus Centrá zdieľaných služieb

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.