Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

So svojím kumštom sa štiavnickí Kováčovci dostali až do bondoviek

Syn to spolu s otcom vo vedení jeho firmy nezvládal. Otcovi vyhovoval menší podnik s pár ľuďmi, ako už podnikal roky. Potomok mal oveľa vyššie ambície. Napokon z rodinnej firmy odišiel a zamestnal sa v globálnej spoločnosti.

01.05.2019, 12:00 | Ivan Haluza | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 6

Už po roku ho otec zavolal, aby sa vrátil. Nech podnik vedie sám podľa svojich mladíckych predstáv. A on sa v ňom stiahne do dielne. Radikálna výmena stráží podniku vyšla. Syn viac-menej z dielne urobil firmu so 40 zamestnancami, ktorá navyše v súčasnosti ide stavať niekoľkokrát väčšiu fabriku. Jej výrobky sa dokonca objavili v známej bondovke s Danielom Craigom Quantum of Solace. Sú nimi vybavení aj príslušníci britskej SAS, ktorá je medzi zásahovými jednotkami celosvetovým pojmom.

Reč je o banskoštiavnickej firme Falco SK rodiny Kováčovcov, ktorá sa už tridsať rokov zameriava na výrobu puzdier na pištole a rôzne iné kožené vybavenie pre strelcov, ako sú opasky, postroje či nepriestrelné vesty.

Učiteľ s čuchom na šitie

Biznis tejto rodiny sa začal pri jednej zo záľub otca Ivana Kováča ešte z čias socializmu. Vyštudovaného lesníka vtedy živilo učenie mladých horárov na banskoštiavnickej strednej lesníckej škole. Vyučoval tam prevádzku lesných strojov a budovanie lesných ciest.

Neprehliadnite

Popri tom si však v malom privyrábal šitím kožených pomôcok pre svojich kamarátov poľovníkov i sokoliarov. I keď sám nepoľoval. Bavilo ho šitie a práca s kožou.

Začínal so sokoliarskymi rukavicami. Neskôr pridával potreby pre strelcov, z ktorých

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6

Rubrika Podnikanie