Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za horami, za dolami – je kraj, kde stavili na cestovný ruch

05.05.2019 | Jarmila Horváthová

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

05.05.2019 | shaggy

Moji spoluobčania sú pre mňa záhadou.
Cudzincov nechcú, ale podporu turizmu áno.
Nechcú platiť na iných, ale keď im niekto vytiahne z vrecka peniaze a dá pár vyvolencom (netvárme sa, že je cestovný ruch podpora všetkých), tak im to nevadí.
Tvárime sa, ako štátom dotované nezmysly pomáhajú turizmu, ale ruku na srdce - koľkí z vás boli na Jamaike a koľkí tam boli preto, že ste videli vyhrávať Usaina Bolta?

Nech si turizmus propagujú tí, čo z toho priamo profitujú. A keď niekto obhajuje túto podporu, tak nech mi ukáže čísla, koľko zahraničných turistov prišlo naviac vďaka verejným peniazom.

06.05.2019 | salamoon

vy ITckari mate co hovorit.. bez statnych zakazok (z danami "ulupenych" penazi) by vas bola polovica zbytocna..

07.05.2019 | dumač

Mne len nejde do hlavy koho pritiahne akože značka Za horami, za dolami. Tak trochu detinský názov vychádzajúci z Dobšinského, ktorého takmer nepozná generácia už dnešných slovenských 30-tnikov (a mladších) je otázna s to nehovorím o tých zahraničných turistoch. Pochopil by som to ako názov jedného fakultatívneho výletu, ale postaviť ta ako značku - to by som potreboval objasniť kam to autor smeruje.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.