Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Strieborná ekonomika: Ako sa zarába na senioroch

13.05.2019 | Eva Mihočková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

14.05.2019 | bormy

tých 5005/osobomesiac v rodine s dôchodcom ste ako vyrátali? tak povedzme, že keby mal pán dôchodca nadšt dôchodok 1000.- eur, jeden zárobkovo činný syn, ktorý stále trčí doma , zmes netto zár 1500 a manželku s príjmom 800 netto, tak to je koľko na osobu? 1100.- ak počítam správne. a to som tam uviedol vysoko nadšt úroveň dôchodcu a taktiež netto príjem syna nadpriemerný. tak ako ste to vážení mohli vypočítať?

14.05.2019 | J.Filip

Dobrý deň. Je to správne. Ide o ročný údaj (za rok 2017), nie mesačný.

14.05.2019 | HlasNaHlas

Títo podnikateľská chátra v striebornej ekonomike je ako nepodarené deti,
ktoré namiesto toho aby živili svojich zostarnutých rodičov a odplatili im starostlivosť, keď sa o nich v detstve rodičia starali, nechcú pracovať, vysedávajú v lacných krčmách a peniaze na cigarety, pivo a hracie si vyžobrú od matky z jej dôchodku. Ak jej ich priamo neukradnú z peňaženky.
A ešte pritom tvrdia, že je to vynikajúci biznis model.
Všetky služby pre dôchodcov sú predražené. Lekári už starkým ani nepredpíšu poriadne lieky. Načo, veď aj tak čoskoro zomrú. Keď moju svokru odvezie sanitka na urgentný príjem, vrátia ju vždy v horšom stave, než bola, keď odchádzala (do 24 hodín predtým). A deti kúpia seniorom telefón s veľkými tlačidlami a myslia si, ako dobre sa o svojich rodičov postarali.
Úžasné.

14.05.2019 | Vyktorka

To sa nedá popísať, ako žijú dôchodcovia, ktorí podľahli nejakej nemoci, potešilo by ma, keby si tí, čo majú v tejto obalsti rozhodujúce slovo odskúšali v seniorskom veku všetky tie výhody, ktoré dôchodcovia požívajú, to im za tú dobrotu v našom ct. štáte želám z celého srdiečka, veď počkaj zajac, aj na teba príde.

14.05.2019 | dedojaro

no ro musí byť dôchodca s prezidentským platom...ktorý blb vyrátal tú sumu 5000...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.