Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Imidžový úžitkáč
 a exot pre dobrodruhov

Zvyčajne nejazdím na úžitkových modeloch. Obávam sa totiž, že moja náklonnosť k široko rozkročeným nízkym a výkonným športiakom ma natoľko poznačila, že budem ťažko hľadať kritériá na objektívne hodnotenie úzkych a vysokých škatúľ, ktoré namiesto emócií ponúkajú úžitkovú hodnotu, vysokú úžitkovú hodnotu, a ak Boh dá, ešte vyššiu.

11.05.2019, 14:00 | Jozef Prosnan | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 8

Ak som príležitosť vyprobovať tento minivan predsa len využil, tak preto, že vzbudil moju zvedavosť. Jeho typové označenie mi pripomína istú zaniknutú leteckú spoločnosť, pritom má zvýšenú priechodnosť, pohon štyroch kolies, relatívne výkonný vznetový štvorvalec prepĺňaný dvoma turbami, trúfa si odviezť sedem cestujúcich vrátane vodiča a za jeho cenu, ktorá sa rúha proti pojmu ľudový automobil, sa dá zadovážiť trebárs bonitné SUV Mercedes-Benz GLE.


Sympaťák

Keď tak sledujem fazónu a proporcie PanAmericany, uvedomujem si, že tento zjav nosím v povedomí od premiéry v Ženeve 2016. Ako býva pri produkcii značky Volkswagen zvykom, ani Multivan nevybíja poistky. Nepokúša sa zaujať lacnými ani drahými efektmi. Vyžaruje nadčasovú účelnosť.

VW Multivan PanAmericana 2,0 BiTDI 4MotionZdroj: Volkswagen

V prípade PanAmericany navyše registrujem len isté osobnostné črty. Oceľový odlesk vrhajú ochranné prvky prahov a oboch nárazníkov. Pritom viem, že oceľ chráni exponované miesta podvozkových skupín. K tomu samolepiace pásy po stranách a kontúry amerického kontinentu zobrazené na posuvných dverách. Keď už mám zaujať stanovisko, poviem – sympatiak medzi „úžitkáčmi“.

Hliník a koža

Otvorím dvere na strane vodiča, spínačom na kľúči vydám pokyn a odsunú sa posuvné dvere, ďalším spínačom zdvihnem veko batožinového priestoru a vidím luxusne vybavený interiér. Pravdupovediac, štýlové sedadlá zaodeté vo farebne kombinovanej kvalitnej a zamatovo jemnej koži nappa by som si na expedíciu do Himalájí asi nevybral...

Neprehliadnite

Keby som však mal prevážať prominentných hostí z letiska do drahého alpského hotela, tak sa hodia. Podlaha s hliníkovou úpravou príde vhod v každom prípade pre svoju praktickosť. Keď je čistá, vyzerá náramne efektne. Len netuším, prečo pokrýva podlahu len v priestore pre cestujúcich vzadu, keď koberec pod vodičom a spolujazdcom je ešte viac ohrozený.

Nahliadnem do kufra, čo kufra – kufriska. 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Rubrika Enjoy

Tagy auto