Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Oprava internátov, lacnejšie obedy. Čo dokáže vybaviť študentský senátor

11.05.2019, 19:00 | Samuel Chrťan

Predseda Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) Bálint Lovász musel pri rokovaniach s politikmi prekonať dilemu medzi mladíckym idealizmom a potrebou robiť kompromisy. V rozhovore pre TREND vysvetľuje, prečo by prístupom principiálneho aktivistu zrejme nič konkrétne nedosiahol. a tiež opisuje, ako funguje najväčšia oficiálna organizácia študentov na Slovensku.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Použi rozum

Ako sa stalo, že namiesto brigády v „mekáči“ predsedujete v študentskej organizácii?

Robote a brigádam som sa nikdy nevyhýbal, ale vždy som volil skôr tú ľahšiu cestu – zarobiť si v lete v zahraničí, potom sa vrátiť a mať viac času na iné aktivity popri štúdiu… Musím povedať, že keď som začal chodiť na vysokú školu, nebol som veľmi uvedomelý.

Spomínam si na to, keď počúvam 17-ročných stredoškolákov hovoriť o problémoch, ku ktorým som sa ja dostal ako 24-ročný. Ale späť k téme. Od prvého ročníka na vysokej škole som z každej strany počul, že naše školstvo je zlé a nekvalitné, celé Slovensko nemá budúcnosť a podobne. Okrem toho sa mi nepáčili ani niektoré veci v našej škole. Pýtal som sa, ako ich môžem zmeniť, a tak som sa dostal do akademického senátu.

Neprehliadnite

Čo vám prekážalo natoľko, že vás to „zdvihlo zo stoličky“?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Použi rozum

Tagy Martina Lubyová, študenti

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.