Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Starnutie je výzva pre všetkých. Aj pre biznis

13.05.2019, 07:20 | Mária Hunková | © 2019 News and Media Holding

Názor | Ako si predstavujete svoju starobu a zomieranie? Väčšina ľudí sa nad odpoveďou nechce ani zamýšľať. Pre niektorých je táto téma zatiaľ vzdialená, pre iných príliš depresívna. Vyhýbať by sme sa jej však nemali.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Editoriál

komentar hunkova 2017

Čísla hovoria jasne. Do roku 2060 stúpne podiel ľudí vo veku 65 rokov a viac oproti mladším ročníkom na 60 percent. Už dnes sa pritom Slováci dožívajú menej rokov v zdraví, ako napríklad susedia v Česku či Maďarsku. Toto sú fakty, ktoré predstavujú výzvy nielen pre štát, každého jednotlivca, ale aj pre podnikateľov.

Slovenská vláda a parlament sa s nimi zatiaľ pasujú svojsky, keď ústavne zastropovali dôchodkový vek na 64 rokov. Slovensko to bude stáť najbližších 50 rokov približne 120 miliárd eur, no ani ekonomicky aktívni, ktorých bude menej, to nevykryjú. Skôr ako na štát by sa tak Slováci mali spoliehať radšej sami na seba a už teraz si sporiť na svoju starobu. Alebo sa zmieriť s tým, že ich dôchodok bude ešte o 53 eur mesačne nižší než ten dnešný.

Neprehliadnite

Dostatočnú oporu v štáte nebudeme mať ani v zdravotnej a sociálnej oblasti. Napriek tomu, že sama vláda zaviazala ministerstvo zdravotníctva

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Editoriál

Tagy dlhodobá starostlivosť, Názory, seniori

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.